eposta yazdır zoom+ zoom-

Cemal Kaşıkçı olayının seyri değişebilir Abdulkadir Selvi yazdı

Cemal Kaşıkçı olayının seyri değişebilir Abdulkadir Selvi yazdı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cemal Kaşıkçı olayının yeni bilinmeyenlenlerini köşesinde aktardı. Selvi, Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk’ün, “Türkiye’nin elinde ya içeriden de kayıt varsa?” sorusunun boş olmadığı sonucuna ulaştığını yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-10-2018 09:26 - Güncelleme: 11-10-2018 09:26

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim'de Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Dünyanın gündemine oturan Kaşıkçı olayı köşe yazarlarının da gündeminde. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, konuya ilişkin bugün kaleme aldığı yazısında sinsi tezgaha dikkat çekti.

TÜRKİYE'YE BİLEREK YÖNLENDİRİLMİŞ
"Cemal Kaşıkçı, boşanma belgelerini almak için önce Washington’daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmuş, oradan İstanbul’a yönlendirmişler" diye yazan Selvi, "Ama özellikle Türkiye’de olması istenmiş. Adeta iz bırakmak istenircesine hem Türkiye’nin güvenli bir ülke olmadığı mesajı verilmek istenmiş, hem de bize “Türkiye’ye gelir, istediğimiz adamı ortadan kaldırırız” denilmek istenmiş." ifadelerine yer verdi.

KAYIT VAR MI?
Olay günü çalışmayan kameralara değinen yazar, yazısını çarpıcı cümlelerle tamamlıyor:
"Çünkü kamera sistemini kuran firmaya herhangi bir arıza bildirilmemiş. Bu durumda arızalı olmayan ama o gün için kapatılan kamera sistemi bile başlı başına kuşku verici. Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk’ün, “Türkiye’nin elinde ya içeriden de kayıt varsa?” sorusunun altının boş olmadığı sonucuna ulaştım. Bir görüntü değil, ama içeriden bir ses kaydı soruşturmanın yönünü değiştirebilir."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cemal Kaşıkçı olayının seyri değişebilir Abdulkadir Selvi yazdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 11 Ekim 2018 10:00 Almanya’da Ziraat Bankası’nın tüm şubeleri için inceleme başlatıldı.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Abdülkadir Selvi
ABDÜLKADİR SELVİ KİMDİR?

Abdülkadir Selvi; 1964 yılında Sivas Yıldızeli’nde doğdu. Alevi kökenli olan Abdülkadir Selvi evli ve 3 çocuk babası. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olan Abdülkadir Selvi aynı zamanda CNN Türk'te konuk olarak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro