eposta yazdır zoom+ zoom-

Cemaate vurulmuş en büyük darbe!

Cemaate vurulmuş en büyük darbe!

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Financial Times ve Times, cemaat operasyonuyla ilgili 'cemaate vurulmuş en büyük darbe' yorumu yaptılar.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-07-2014 08:52 - Güncelleme: 17-10-2015 04:06

Cemaat operasyonu İngiliz medyasının da ana gündem maddesi.

Financial Times gazetesi bugünkü baskında Türkiye'de 'casusluk' iddialarıyla polislere yönelik gerçekleştirilen operasyona ve aralarında üst düzey yetkililerin de bulunduğu 60'tan fazla polisin gözaltına alınmasına da yer verdi.

Yazıda, gözaltılar için "Erdoğan ve Fethullah Gülen arasındaki mücadelenin ciddiyetine işaret ediyor" ifadesi kullanıldı ve Erdoğan'ın operasyonun farklı alanlara da yayılabileceği yönündeki sözleri aktarılıyor.

"Bu operasyon, hükümetin 'darbe girişimi' olarak nitelediği yolsuzluk soruşturmasına bugüne kadar vurulmuş en büyük darbe oldu" yorumu yapılan haberde Teneo siyasi danışmanlık firması uzmanı Wolfango Piccoli'nin de şu sözlerine yer veriliyor:

"İlk adım bu kişileri görevden uzaklaştırmaktı. Gözaltılar ise ikinci aşama oldu. Sanırım daha fazla gözaltı göreceğiz… Yolsuzluk soruşturmasına devam etmek giderek daha riskli hale geliyor."

SKANDALLARA RAĞMEN ERDOĞAN KAZANACAK

Times si ise gözaltına alınanların Erdoğan'a yakın isimlere yönelik yolsuzluk soruşturmasını yürütenler olduğuna ve Fethullah Gülen'e yakın isimler olduklarına dikkat çekiyor.

Gazete, skandallara rağmen Erdoğan'ın Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle ayrılacağı beklentisi olduğunu ifade ediyor.

KADİR GECESİ DUASI PEYGAMBER EFENDİMİZİN OKUDUĞU KADİR GECESİ DUASI

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cemaate vurulmuş en büyük darbe! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • VATANSEVER 23 Temmuz 2014 13:20 Darbeci polisler idamla yargilanmalidirlar.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Fetullah Gülen
FETULLAH GÜLEN KİMDİR?

Fetullah Gülen, 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya geldi. 1946 yılında ilkokula başladı ancak babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya ta

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro