YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2013 00:00 - Güncelleme: 23 Ekim 2015 03:40

Cemaat Parti Kursun

Bir insanın Allah algısını anlayabilmek için onun ettiği dualara bakabiliriz. Kimisi intikam alıcı olarak görür yaratıcıyı kimisi merhamet eden affedici. Gelin inceleyelim.

Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın.

Allah senin canını alsın.

Allah belanı versin.

Allah seni kahru perişan eylesin.

Sırf sen rahatsızsın diye Allah tüm bunları, dua ettiklerine reva görsün öyle mi? Allah bu duaları edenlere hidayet etsin derim ben de.

*****

Yolsuzluk davasının sonuna kadar devam etmesini isteyen ama soruşturmayı kullanarak siyasi operasyon yapılmasına da karşı olan birisi olarak, davanın sulandırılmaması amacıyla devam eden hukuki süreçler üzerinde görüş bildirmekten kaçınıyorum. Benim cemaatin genel siyasi tavrı ile ilgili sorum ve çağrım olacak.

Kaç gün, kaç hafta, kaç ay hatta kaç yıl geçti bilmiyorum. Gündem sürekli cemaat. MHP’li bazı partililerin kasetleri çıktığında işin arkasında cemaat mi var sorusu soruldu. Şike olaylarında bu işi cemaat organize etti dendi. Mavi Marmara baskınında Fethullah Gülen görüş bildirdi, günlerce tartışıldı. Ergenekon ve balyoz davalarında cemaat savcıları, hakimleri şüphesi vardı. Dershaneler kapatılamaz diye günlerce gündemi işgal ettiler. Hakan Şükür istifa etti, cemaatim için dedi. Anayasa referandumunda kapı kapı gezip, yetmez ama evet için insanları ikna etmeye çalıştılar. Bugün yolsuzluk davası, cemaat - ak parti kavgası üzerinden yorumlanmakta.

Bugün cemaate bağlı gazeteler, televizyonlar hatta finans kurumları, bankalar bulunmakta.

Açık bir çağrım var Fethullah Gülen’e. 28 Şubat’tan bugüne kadar siyasetin içerisinde bu kadar var olduğun halde neden bir parti kurmazsın ki? Madem memleket meselelerinin çözümüne bu kadar alakadarsın, kur bir parti, gir seçime. Görelim memlekette kaç kişi seni ne kadar seviyor.

****

Ordunun ideal er sayısından daha fazla sayıda askere sahip olmasına rağmen memlekette bugün 650 binden fazla bakaya var. Malum 650 bin kişiyi bir şekilde askere aldıdğınız takdirde istihdam etmeniz mümkün değil. Öyle ise, ortada bir sorun var demektir. Memleketin kanayan yaralarından bir tanesi de bu problemdir. Çözüm sadece bedelli askerlik değil elbette. Bu durumu çözmenin bir çok yolu var. 650 bin kişi de bu çözüm yollarından bir tanesini bekliyor. Twitterda neredeyse her yüz bini aşkın insan twit atarak seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz günlerden bir tanesinde 123 bin 462 kişi 407 bin 626 twit atarak başbakana seslendiler. Şarkıcı Hadise’nin dekoltesini manşet yapan basın ne yazık ki bu insanların haykırışını duymadı. Ben de sağır medya mensuplarından birtanesi olmamak adına köşemde konuyu ele aldım.

Not : Bedelli Askerlik Platformu adında bir topluluk var ve sorunlarını dile getirmek, sorun ile ilgili en uygun çözümü iktidar ile paylaşmak adına çalışıyorlar. Bedelli askerlik bekleyenlerin platform ile iletişime geçmelerini tavsiye ederim.

umitsamimi@gmail.com

twitter.com/umitsamimi
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cemaat Parti Kursun yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro