Çavuşoğlu'ndan operasyon açıklaması 'ABD'nin çekilmesine bağlı değil'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Suriye'den çekilme süreci hakkında NTV'de açıklamalarda bulundu. ABD'nin Suriye'den çekilme açıklaması sonrası çelişkili davranışlarını değerlendiren Çavuşoğlu  "Suriye'nin Doğusunda  PKK/PYD'ye yönelik operasyonumuz ABD'nin Suriye'den çekilmesine bağlı değil" dedi.

Çavuşoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:Bizim Kürtlerle değil, terör örgütleriyle problemimiz var. Suriye'deki Kürtlerin de haklarını savunduk. Bölgemizin sınır ihlalleri konusunda terör örgütleri tehlikedir. Cumhurbaşkanımız da, Türkiye Cumhuriyeti de bir söz vermişse arkasında durur. YPG'nin Fırat'ın doğusundan çekilmeli, kabul edilemez. Biz bu işin peşini hiçbir zaman bırakmadık.  Bizim YPG/PKK'ya yönelik operasyonumuz ABD'nin çekilmesine bağlı değil.

ÇEKİLME KARARI ALINDI ANCAK Münbiç'te uzlaşma başarılı uygulansaydı bunlar olmazdı. Sayın Cumhurbaşkanımız Fırat'ın doğusuna operasyon düzenleyeceğini söyledikten sonra ABD çekilme kararı aldı. Hem çekilme kararı verecekseniz hem de çekilmemek için Türkiye'yi suçlayacak ifadelerde bulunacaksınız.

  • Medya 10 Ocak 2019 12:45
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Çavuşoğlu'ndan operasyon açıklaması 'ABD'nin çekilmesine bağlı değil' videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro