eposta yazdır zoom+ zoom-

Canlı yayında esrar içen Elon Musk'a Balıkesir'den boykot

Canlı yayında esrar içen Elon Musk'a Balıkesir'den boykot

BALIKESİR Toplu Taşıma AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz, Tesla ile 180 elektrikli otobüs alımına yönelik anlaşma hedeflerinden vazgeçtiklerini söyledi. Gürbüz, Musk'ın canlı yayındaki olumsuz örnek oluşturabilecek davranışının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 11:42 - Güncelleme: 10-09-2018 11:52

Balıkesir Toplu Taşıma AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz, Balıkesir'i dünyaya örnek olacak sessiz bir pilot bölge haline getirmek Tesla ile 180 elektrikli otobüs alımına yönelik anlaşma hedeflerinden vazgeçtiklerini belirtti. Gürbüz, ''Elon Musk'ın canlı yayında olumsuz örnek oluşturabilecek davranışını, uyuşturucuyla mücadele ve genç nesiller açısından kabul edilemez buluyoruz.'' dedi.

''TESLA İLE ORTAK BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİK''
Gürbüz, "Yerli ve milli markalar önceliğimiz olmak üzere ABD dışındaki farklı çözümleri devreye almak için harekete geçtik." dedi ve dünyanın en sakin şehirleri arasında yer alan Balıkesir'i küresel anlamda farklılaştıracak yeni bir çalışmanın içinde olduklarını söyledi.

Bu kapsamda toplu ulaşımın tamamen elektrikli araçlara yönelmesi adına birtakım hedefler ortaya koyduklarını anlatan Gürbüz, "Balıkesir'i dünyaya örnek olacak sessiz bir pilot bölge haline getirmek için Tesla ile ortak bir çalışma gerçekleştirmek istedik. Bu kapsamda da Elon Musk'a geçen hafta davet mektubunda bulunmuştuk" diye konuştu.

''ELON MUSK'IN DAVRANIŞI KABUL EDİLEMEZ''
Gürbüz, davet kapsamında, Tesla ile ilk etapta 180 elektrikli otobüs alımına yönelik bir anlaşma hedeflediklerini aktararak, şunları kaydetti:

"Üstelik şarj istasyonları ve alt yapı dönüşümleriyle birlikte Tesla açısından da ciddi büyüklüğe sahip bir anlaşmaya imza atmış olacaktık. Ancak önceki gün Elon Musk'ın canlı yayında olumsuz örnek oluşturabilecek davranışını, uyuşturucuyla mücadele ve genç nesiller açısından kabul edilemez buluyoruz. Bu nedenle Tesla ile çalışma hedefimizden vazgeçiyoruz. Elon Musk'a yaptığımız daveti de geri çekiyoruz.

Türkiye'nin rekabet gücünü artırmak ve Balıkesir'in dönüşümünü sağlamak amacıyla 'sessiz şehir' projemizi bir dünya markasıyla taçlandırmak istiyorduk, ancak bu gelişme sonrasında yerli ve milli markalar önceliğimiz olmak üzere ABD dışındaki farklı çözümleri devreye almak için harekete geçtik."

CANLI YAYINDA ESRAR İÇMİŞTİ
YouTube'dan canlı olarak yayınlanan Joe Rogan Experience adlı programa katılan Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla'nın geleceğinin konuşulduğu sırada marihuana içtmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Canlı yayında esrar içen Elon Musk'a Balıkesir'den boykot haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • HARUN 10 Eylül 2018 12:23 DERDİNDEN ÖLMÜŞ OLABİLİR ŞU AN ELON MUSK GİDİP KONTROL EDİLSİN.BU FIRSATI KAÇIRDIĞI İÇİN ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜR :)

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro