eposta yazdır zoom+ zoom-

Canan Karatay: Veganlara karşıyım

Canan Karatay: Veganlara karşıyım

İç Hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, veganların insan vücudunu bilmediğini söylerken " Veganlara karşıyım, insan vücudunun yalnız bitkisel şeyleri öğütecek bir kursağı yok'' açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-07-2018 10:33 - Güncelleme: 07-07-2018 10:33

Posta'dan Oya Çınar'a konuşan İç Hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, veganlar tarafından 'hayvan sömürüsü' olarak nitelendirilen konular hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. 

KARATAY'DAN VEGANLAR YORUMU
Veganlara karşıyım. Vejetaryenler ayrı, o bir felsefedir. Vejetaryenler kendilerine iyi bakıyorlar. Ama veganlar, insan vücudunu bilmiyorlar. İnsan vücudunun yalnız bitkisel şeyleri öğütecek bir kursağı yok. “Hayvanlar böyle besleniyor” diyorlar. E, çünkü hayvanların kursağı, yani ikinci bir mideleri var. İnsanda bu olmadığı için bağışıklık sistemi çöküyor. Yumurta yemiyorlar mesela. Niye? Tavuk yumurtluyor, biz onu yiyoruz. Tavuğu öldürmüyoruz ki. Süt içmiyorlar. O hayvan o sütü zaten kendi bebeği için üretiyor. Hayvana zararımız var mı burada? Veganlar uçlarda yaşıyor. Ben uçlara karşıyım kardeşim.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Canan Karatay: Veganlara karşıyım haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • misafir 08 Temmuz 2018 00:15 Bu nine artık bi sussa ya Medyayı çok sevdi vara yoka herşeye konuşuyor

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro