eposta yazdır zoom+ zoom-

Çin füzelerinde flaş gelişme!

Çin füzelerinde flaş gelişme!

Savunma Bakanı İsmet Yılmaz önemli bir açıklamada bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24/12/2013 17:30 - Güncelleme: 21/10/2015 06:50

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile görüştü. Görüşme sırasında gazetecilerin sorularını da cevaplayan Yılmaz, uzun menzilli hava savunma sistemiyle ilgili yeni teklifin gelip gelmediği ve Çin firması ile anlaşmanın imzalanıp imzalanmadığına ilişkin soru üzerine, Çinli firma ile görüşmelerin devam ettiğini bildirdi.

Görüşmelerin henüz sonuçlanmadığını dile getiren Bakan Yılmaz, "Ancak, bu birincinin yanında olan ikinci ve üçüncüden de yeni teklifler henüz somut olarak daha gelmedi. Ancak bize gelen bilgiler onların böyle bir hazırlık yaptığı şeklindedir. O tekliflerde gelirse bizim ilerleyeceğimiz yolda, önümüzü aydınlatır" diye konuştu.

EK BİR SÜRE UZATIMI İSTEDİK

Sürenin yıl sonunda bitip bitmeyeceğinin sorulması üzerine de Yılmaz, "Hayır. Daha öncedendi. Dolayısıyla ek bir süre uzatımı istedik, o tekliflerin geçerliliği için. Ama bu arada geçerlilikle birlikte, 'ilave teklif de vermek istiyoruz' diye bir çalışma yaptıklarını öğrendik. Verirlerse bizim yolumuzu aydınlatırlar" dedi.

Tekliflerle ilgili sürenin ne zaman dolacağının sorulmasına karşılık Yılmaz, "Yeni teklife her zaman açığız. Bir diğer ülkeyle sözleşme imzalanmadığı sürece, yeni teklifler her zaman gelebilir, yolumuzu aydınlatır" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çin füzelerinde flaş gelişme! haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR176 YORUM
 • hüseyin 25 Aralık 2013 08:38 tipik aynı bildiğimiz kişi

  CEVAP YAZ 0 0
 • mesut adiyaman 25 Aralık 2013 03:47 Amerikayla ters düşenlere bakın onların sözünden çıkmıyorlar.

  CEVAP YAZ 0 0
 • mesut adiyaman 25 Aralık 2013 03:46 Kıvırma başladı, adam olan sözünde durur. nekadar korkak bir iktidar buyrun ispatı ama makarna takımı bunada bir kılıf uydurur mesele yok onlar için.

  CEVAP YAZ 0 0
 • Aman beee 24 Aralık 2013 22:59 Arkadaşlar bu ciddi bir haber. konuyla alakasız yorumlara takılıp birbirinizle uğraşmayın. Hükümet Diğer tekliflere açığız diyerek geri adım atmaya başladığının sinyalini veriyor. Batının istediğini verecek gibi görünüyor. sizde kalkmış birbirinizle tartışıyorsunuz.

  CEVAP YAZ 0 0
 • Ver kurtul zihniyeti 24 Aralık 2013 22:52 Yolsuzluk soruşturması ses getirmeye başladı. "Şangai beşlisi" hamlesinde geri adım atılıyor gibi. Yeni tekliflere açığız sözünün meali şudur ki; İstediklerini verirsek bizi bir süre rahat bırakırlar. Sonra da omurgasız deyince kızıyorlar.

  CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
KİMDİR ?
İsmet Yılmaz
İSMET YILMAZ KİMDİR?

64. hükümette Milli Savunma Bakanı olan İsmet Yılmız kimdir ve aslen nerelidir. İşte İsmet Yılmaz'ın özgeçmişi; 1961 yılında Sivas’ın Gürün ilçesinde doğdu. Gürün Cumhuriyet İlkokulu ve Gür

DEVAMI »
REKLAM
REKLAM
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs

SİZE ÖZEL

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2015 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro