eposta yazdır zoom+ zoom-

Bylock raporunu hazırlayan isimden flaş açıklama

Bylock raporunu hazırlayan isimden flaş açıklama

Tuncay Beşikçi, hazırladığı ByLock raporu hakkında süren tartışmalara ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Beşikçi, Bylock soruşturmalarını sulandırmak için FETÖ'nün çevirdiği yeni kumpası anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-11-2017 12:21 - Güncelleme: 27-11-2017 12:21

Tuncay Beşikçi, FETÖ kaynaklı bazı grupların Bylock soruşturmalarını sulandırdığına dikkat çekerek "dini içerikli uygulamalar üzerinden halkımıza kumpas kurduğu anlaşılmıştır." dedi.

Odatv ve Balyoz kumpas davalarında beraat kararına gerekçe gösterilen raporları da hazırlayan Adli bilişim uzmanı Tuncay Beşikçi’nin hazırladığı ByLock raporu tartışılmaya devam ediliyor.

Adli Bilişim Mühendisi Beşikçi, ByLock raporu hakkında süren tartışmalara ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Beşikçi twitter hesabındaki açıklamasında çalışmalarına dair şu ifadeleri kullandı:

DEVLETİMİZE VE BİZLERE GÜVENMEYE DEVAM EDİN

DİNİ UYULAMALAR ÜZERİNDEN KUMPAS
“Yaklaşık 1 aydır Fethullahçı Terör Örgütü'nün geliştirip kullandığı ByLock uygulaması ve oluşturulan listeler üzerinde titizlikle çalışıyor, olası bazı yanlışları devlet yetkilileri ile temas halinde, uzman ve gönüllüler olarak gidermeye çalışıyoruz. Amacımız, başından beri ifade ettiğimiz üzere, tek bir masumun dahi zan altında tek bir hainin bile serbest kalmamasını sağlamaktır.

Bu süreçte FETÖ'nün masum insanlara tuzak kurarak kaos yaratma planları deşifre olmuş. FETÖ tarafından geliştirilen bazı diğer cep telefonu uygulamalarının, kullanıcıları ByLock'a yönlendirebileceği ortaya konulmuş. FETÖ'nün bir kez daha, müslüman ve dindar halkımızın dini duyguları ile oyanayarak dini içerikli uygulamalar üzerinden halkımıza kumpas kurduğu anlaşılmıştır.

Bizler, konunun uzmanları olarak, iyi niyetle, farkında olmadan bu tuzağa düşmüş vatandaşlarımıza devletin büyük desteği ve teşviği ile beraber yardım elimizi uzattık, bilimsel bulgularımızı paylaştık.

ALGI OPERASYONU
Fakat geldimiz nokta itibarı ile FETÖ kaynaklı bilinen bazı grupların, insanların teknik konulardaki zaafiyetlerini kullanarak büyük bir algı operasyonu yaptıkları anlaşılmıştır. Paylaştığımız raporlardaki bazı teknik ifadeler cımbızla çekilip yanlış yorumlanarak, ByLock soruşturmaları sulandırılmaya çalışılmaktadır.

KIBLE BULUCU PROGRAMLARI KULLANANANLARIN TUTUKLANACAĞI GİBİ İPE SAPA GELMEZ YALANLAR
Örneğin, bütün Google reklamlarının ByLcok sunucusu ile iletişime geçtiği, tüm Kıble bulucu programlarını kullananların ByLock'çu olarak tutuklanacağı gibi ipe sapa gelmez yalanlarla kendi günahlarını örtebileceklerini sanmaktadırlar.

Bunlar bilimsel olarak doğru olmadığı gibi, FETÖ'nün bu kumpasla mağdur ettiği insanlar, yalnız belli tarih ve saatlerde belli uygulamaları kullanmış, ByLock'a bağlandığı tespit edilen listedeki isimlerin küçük bir bölümünü oluşturmaktadır.

HER DUYDUĞUNUZA İNANMAYIN
FETÖ'nün bu boş çabaları, ByLock'ın örgütün haberleşme ağı olduğu ve devletimiz tarafımızdan ele geçirilmesiyle ilk defa 'çıplak' yakalandığı gerçeğini değiştirmeyecek, hiçbir elbise günahlarını örtemeyecektir.

MASUMLARLA HAİNLER AYRIŞTIRILACAK
Sonuç ve tedbir olarak, devlet yetkilileri ile olası mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Bununla birlikte artık rapor ve bulgular yanlış anlamalara yer vermemek amacı ile paylaşılmayacaktır. Soruşturmalarda yalnız teknik incelemelere değil, tek tek her şüphelinin diğer FETÖ ilişkilerine de bakılmaya devam edilecektir. Lütfen her duyduğunuza ve okuduğunuza inanmayınız. Var olan bütün mağduriyetler en kısa zamanda giderilecek, tüm masumlarla FETÖ mensubu hainler ayrıştırılacak, adalet tecelli edecektir. Devletimize ve bizlere güvenmeye devam edin."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bylock raporunu hazırlayan isimden flaş açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Bozok66 08 Aralık 2017 19:52 Iyi ki Tuncay BESIKCI gibi yurekli zeki ve birikimli kisiler var.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro