eposta yazdır zoom+ zoom-

Büyüme rakamlarını gören İngilizler şokta daha da büyüyecek!

Büyüme rakamlarını gören İngilizler şokta daha da büyüyecek!

İNGİLTERE'de yayınlanan Finacial Times gazetesi pazartesi günü açıklanan Türkiye ekonomisi büyüme rakamlarını sayfalarına taşıdı. Gazete Türkiye ekonomisinin daha da büyüyeceğini yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2017 10:36 - Güncelleme: 13-09-2017 10:36

İNGİLTERE'de yayın yapan Financial Times, Türkiye ekonomisinin her şeye rağmen büyümesine dikkat çekti. Financial Times, Türkiye ekonominin daha da büyüyeceğini belirttiği haberinde şu noktalara değindi:

"Türk lirası dün sabah ülkenin ekonomik düzelmesi devam ederken neredeyse son bir yıldır gördüğü en yüksek düzeye ulaştı.

Yılın ikinci çeyreğinde sağlam bir büyüme olacağına dair haberler de yer alıyor. Nisan-Haziran döneminde Türkiye’nin ekonomik çıktısı yüzde 2,1 oranında arttı.

Büyüme rakamları açıklandı işte ikinci çeyrekteki performans

EKONOMİ BÜYÜDÜ

Yıllık bazda ekonomik büyüme yüzde 4,7’den yüzde 6,5’e yükseldi halbuki tahminler büyümenin ancak yüzde 5,2 oranında olacağını gösteriyordu.

SON 5 YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİ

Türkiye ekonomisi, bir dizi terör saldırısının ve darbe girişiminin geçen yıl yatırımcıları ve turistleri ülkeden soğutmasının ardından bu yıl göreceli olarak sakin bir dönem geçirdi. Ekonomik güven beş yıldan uzun süredir en yüksek seviyesine geldi.

Bugünkü gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH) rakamları bu iyimserliği destekliyor zira bütün sektörlerde güçlü bir büyüme var. Gazetemiz yayına girdiği sırada Türk lirası gün içinde yüzde 0,3 oranında değer kazanmıştı ve rand, peso gibi diğer gelişmekte olan piyasa para birimlerinin önünde gidiyordu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Büyüme rakamlarını gören İngilizler şokta daha da büyüyecek! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • ddd 13 Eylül 2017 14:59 Acaba kaç akp li veya mhp li Finacial Times gazetesi gazetesine bakıp acaba doğrumu diye bunlar düşünemeyen kesim

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro