eposta yazdır zoom+ zoom-

Büyükanneye ne kadar maaş verilecek tarih belli oldu

Büyükanneye ne kadar maaş verilecek tarih belli oldu

0-3 yaş arası çocukların bakımını üstlenen büyükanneye verilecek maaş için detaylar yavaş yavaş belli oluyor. Büyükanneler için bir yaş sınırı olacak mı?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-01-2017 10:04 - Güncelleme: 23-01-2017 10:04

Büyükannelere maaş projesinde detaylar belli olmaya başladı. Mart ayında başlaması beklenen projede çocuğun bakımı üstlenen anneanne veya babaanneye aylık 400 lira ödeme yapılacak.

Takvim'in haberine göre milyonları heyecanlandıran büyükannelere maaş projesi için geri sayım başladı. Çalışma Bakanlığı'nın İstanbul Sanayi Odası ile birlikte yürüttüğü çalışmada sona gelindi.

MART'TA START ALACAK

Bu hafta imzaların atılması ve projenin tanıtımının yapılması planlanıyor. Edinilen bilgiye göre; Şubat'ta, pilot uygulamanın yapılacağı İstanbul ve Bursa'da talepler toplanacak. Ardından bin aile belirlenecek ve Mart'ta uygulama start alacak. Sponsorlu pilot uygulama başladıktan en geç 6 ay sonra bir değerlendirme yapılacak ve sonuca göre ilgili bakanlıklarla masaya yatırılarak uygulamanın yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılmayacağına karar verilecek. Yani proje başarılı olursa, en geç Eylül'de yaygınlaştırılacak.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Doğum yapan annenin çalışma hayatına dönebilmesi için evde torun bakan büyükanneye maaş verilecek. Annenin yarı zamanlı yerine tam zamanlı çalışmayı tercih etmesine yönelik uygulama ile, çocuğun bakımı üstlenen anneanne veya babaanneye aylık 400 liradan başlayan ödemeler söz konusu olacak.

YAŞ SINIRI OLACAK
Böylece anne tam zamanlı istihdamda olacak ve maaşını tam alacak, üstelik büyükanne desteğiyle aileye ilave bir katkı olacak. Proje, 0-3 yaş arası çocukların bakımı için uygulanacak. Büyükanneler için bir yaş sınırı konulması bekleniyor. Ayrıca suistimallerin önlenmesi için çalışan anneye geçmişe dönük 1 yıllık çalışma şartı getirilmesi düşünülüyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Büyükanneye ne kadar maaş verilecek tarih belli oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro