Büyükada'da yaralı atın içler acısı hali vicdanları sızlattı!

Büyükada'da yaralı olarak yol kenarında yatan at görenlerin yüreğini sızlattı. Öte yandan başka bir atın yaralı atın başından bir saniye bile ayrılmaması ise kameralarca kaydedildi. 

İddiaya göre, dün öğle saatlerinde Büyükada’da bulunan tur yolunun kenarında yaralı bir at bulundu. Çevredekiler yerde yatan atı önce kaldırmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Yerde yatan atın görüntüleri görenlerin vicdanını sızlattı.

BİR AN OLSUN BAŞINDAN AYRILMADI: Öte yandan yerde yatan atın başında başka bir atın durması dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde adalara götürülmek için Tuzla’ya getirilen 209 atın içler acısı hali hayvanseverlerden büyük tepki çekmişti.

“ATLARIN ÖLMESİNE ENGEL OLUN'': Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) Genel Başkanı E. Yasin Yılmaz, “Adalar her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor. Tarihi ve turistik açıdan oldukça zengin olan Büyükada'da özellikle faytonlarla yapılan ada turu ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor. Hasta olan atlar sahipleri tarafından ölüme terk ediliyorlar. Sırf nostalji yaşamak uğruna bu tabloyu görmek üzücü. Buna engel olunması" dedi.

  • Güncel 10 Eylül 2018 09:57
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Büyükada'da yaralı atın içler acısı hali vicdanları sızlattı! videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • alim demir 10 Eylül 2018 10:48 hayvanları baskı ve şiddetle çalıştırarak, yoğun iş altında ezerek, yorarak ve ölene kadar koştuarak onların üzerinden para kazanmanın helal oldugunu düşünmeyin. onların da hakları var. insanlığımızı kaybettik. aylardır engellenmeye çalışılan şu basit olayda bile 1 adım yol aktedemedik. yazıklar olsun! sömürün, herşeyleri sömürün, yakın, yıkın, öldürün, asın, kesin, bitirin..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro