eposta yazdır zoom+ zoom-

Burhanettin Kocamaz'dan eski partisine 'Kimsenin tekelinde değil'

Burhanettin Kocamaz'dan eski partisine 'Kimsenin tekelinde değil'

MHP'den ayrıldıktan sonra İYİ Parti'ye geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kendisine sosyal medya üzerinden hakaret edenlere çok sert çıktı. İsim vermeden eski partisine "Milliyetçilik kimsenin tekelinde değildir" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-12-2018 11:35 - Güncelleme: 05-12-2018 11:35

MHP'den istifa etmesinin ardından, İYİ Parti saflarına katılan ve dün İYİ Parti Lideri Meral Akşener tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilen Burhanettin Kocamaz, küfür ve hakaretlere maruz kaldığını belirterek, sosyal medya hesabından sert bir açıklama yaptı.

Kocamaz açıklamasında, 'devam' kararı almasında vatandaş taleplerinin etkili olduğunu belirterek, "Değerli hemşehrilerim; sizler istediniz, biz de talebinize uyduk ve 'Yola devam' dedik. 'Size ne istiyorsunuz, fikriniz nedir?' diye sorma nezaketini bile göstermeyenler bugün sizin talebinize karşılık veren şahsıma karşı hakaret ve küfür yarışına girdiler. Ben bu tip seviyesizleri Allah'a havale ediyorum" dedi.

MİLLİYETÇİLİK KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL
Kendisini Türk olarak kabul eden ve Türk Milleti'nin değerlerine sahip çıkan herkesin Türk milliyetçisi olduğunu vurgulayan Kocamaz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Birileri Türk milliyetçiliğini ve onun ritüellerini sadece kendisinin tapulu malı, patentli ürünü zannediyor! Kimse kusura bakmasın! Türk milliyetçiliği kimsenin tekelinde değildir! Kendisini Türk olarak kabul eden, Türk Milleti'nin değerlerine sahip çıkan herkes Türk milliyetçisidir! Türk milliyetçisi olmak vatanını, milletini, devletini, bayrağını ve dilini herkesten daha fazla sevmek, örf, adet ve geleneklerini sahiplenmek demektir!

Bu gelenekler içerisinde vatana ihanet etmediği sürece insanı aşağılamak, hakaret etmek yoktur. Saygı, sevgi ve gönül kazanmak vardır. Aziz Atatürk; 'Vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir' diyor. Yine Sevgili Peygamberimiz; 'İnsanların en hayırlısı insanlara ve insanlığa en fazla hizmet edendir' diye buyuruyor. Ama ömrü boyunca asalak yaşayan, üretemeyen bazı müptezeller sahibinin sesi sıfatıyla bize saldırıyor. Yazıklar olsun."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Burhanettin Kocamaz'dan eski partisine 'Kimsenin tekelinde değil' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Akıl gel burdayım gel... 05 Aralık 2018 12:18 Oku da Beynin titreşim yapıp kendine gelsin.Kısa devre yapmasın.En zeki öğrenciler TIP VE MÜHENDİSLİĞE gidiyorlar.İkinci derecede mezun olanlar ise İŞ İDARESİ VE İKTİSAT gibi bölümlere giderek,birinci derecede mezun olanların yöneticisi oluyorlar.Üçüncü derecede mezunlar ise siyasete yöneliyor,birinci ve ikinci derece mezunlara hükmediyorlar.Eğitimde tamamen başarısız olanlar ise ordu ve emniyete katılarak ülkeye tahakküm ediyor,bazen darbe yapıp yönetime el koyuyor.Hiç bir okula gitmeyenler Din adamı (Dogmatizm kralı)olup herkesin kendilerine itaat etmesini(kul-köle) olmasını sağlıyorlar.Nasıl yönetildiğimizi anlayalım...

    CEVAP YAZ 12 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro