Bu yiyecekler direkt göbeğe gidiyor!

Kalın bele sahip olmak sadece görünüş için değil sağlığımız için de oldukça tehlikeli...

Bu yiyecekler direkt göbeğe gidiyor!

Kalın bele sahip olmak sadece görünüş için değil sağlığımız için de oldukça tehlikeli... Kalp damar ve karaciğer sağlığımız için bel bölgesinin incelmesinde fayda var. Bu yüzden kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak durmamız gerekiyor. "Peki o yiyecekler nelerdir?" derseniz sizi şöyle alalım...

Bu yiyecekler direkt göbeğe gidiyor!

Dondurma: Masum gibi görünse de bir topu ne yazık ki sadece 230 kalori. Yaz aylarına oldukça yakışan bir tatlıdan uzak kalmak istemeyenlere light dondurmaları tavsiye ediyoruz. Hatta meyvelerden evde kendi dondurmanızı bile yapabilirsiniz. Böylelikle çok daha sağlıklı beslenmiş hem de tatlı isteğinizi bastırmış olursunuz.

Bu yiyecekler direkt göbeğe gidiyor!

Sadece bir donut'un 260 kalori olduğunu söylesek... Evet, ne yazık ki kalori oranı epey yüksek bir tatlı. Hem hamur işi hem de şekerli olmasıyla hızlı bir yağlanma sağlıyor. Canınız çok çekerse ayda 1 yiyebilirsiniz. Ayda bir alınan 260 kalorinin vücudunuza hiçbir zararı olmaz :)

Bu yiyecekler direkt göbeğe gidiyor!

Ayaküstü atıştırmalıkların belki de en lezzetlisi ama en tehlikelisi aynı zamanda. Bir adet sosisli sandviç tam tamına 380 kalori. Ee yediğimizde bir tanesi de doyurmuyor, malum :) O yüzden ne yapacağız? Sosisliden uzak durup kepekli beyaz peynirli sandviçlere yükleneceğiz.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro