Bu mağaranın astıma şifa olduğuna inanılıyor ziyaretçiler akın ediyor!

Mersin'in Silifke ilçesinde bir köyde bulunan Astım mağarasının adından da anlaşılacağı üzere astım hastalarına şifa olduğuna inanılıyor. Yerli ve yabancı birçok turistin ilgi odağı olan mağara gerek ilginç şekilli sarkıt ve dikitleriyle dikkat çekiyor.

Bu mağaranın astıma şifa olduğuna inanılıyor ziyaretçiler akın ediyor!

Doğu Akdeniz'in incisi olarak bilinen kent Mersin'de bulunan Astım Mağarası'nın havasının adından da anlaşılacağı üzere halk arasında astım hastalarına iyi geldiğine inanılıyor. Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu Mahallesi'ndeki, yerin 15 metre altındaki bulunan Astım Mağarası; bu yönü ile çeşitli kentlerden astım hastalarının uğrak yerlerinin başında geliyor.

Bu mağaranın astıma şifa olduğuna inanılıyor ziyaretçiler akın ediyor!

Birbiriyle bağlantılı toplam uzunluğu 200 metreyi bulan galerileri, ilginç şekilli sarkıtları ve dikitleriyle de görsel şölen sunuyor. Eşsiz görüntüsüyle fotoğraf meraklılarının da ilgi gösterdiği mağaranın duvarlarından akan suyun kutsal olduğuna da inanılıyor. Bazı ziyaretçiler el ve yüzlerine sürdükleri bu su ile şifa arıyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro