YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2016 16:27 - Güncelleme: 29 Haziran 2016 16:31

Bu kapı kilit tutmaz

Öncelikle Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralananlara şifa ve ölenlere Allah’tan rahmet dilerim.

Yaşanan terör saldırısı sonrasında tıpkı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi neden sonuç ilişkisi çerçevesinde doğru verilerle durumu analiz eden bir yazı hazırlamak isterdim fakat terörle mücadelede başarılı olmamız için, kurtulmamız gereken çok daha öncelikli zaaflarımız var.

Vicdansızlık ve ahlaksızlık!

İnsanlar hayatlarını kaybetmiş, çok daha fazlası yaralanmış, binlerce kişi doğrudan etkilenmiş bir terör saldırısı sonrası Doğan Haber Ajansı, Brüksel’deki terör saldırısının fotoğraflarını İstanbul’da yaşanmış gibi yayınladı. Farkı ne diye merak edecek olursanız, görüntülerde yaşananın ötesinde bir yıkım vardı.

Benzer şekilde birçok yayıncı tarafından Sabah Gazetesi’nin Kıbrıs’taki erken basımını, Türkiye’dekiymiş gibi göstererek “Sabah Gazetesi terör saldırısını görmezden geldi” içeriği ile yayınlayarak Sabah Gazetesi’ni itibarsızlaştırma girişiminde bulundu.

İnsanlar canlarını kaybetmiş, hayatları kararmış, birileri yetim, öksüz, eşsiz, evlatsız kalmış fakat bazılarının derdi yaşananlar üzerinden hamaset beslediklerini pataklamak.

Onlarca örneği var yukarıdaki ahlaksız yayın anlayışının. Terörden nasıl kurtuluruz, emniyetin, istihbaratın, iktidarın ve ilgili kurumların eksiklikleri nelerdir, nasıl önlem alınabilirdi, teröristler nasıl bu eylemi gerçekleştirebildi gibi başlıkları tartışmak yerine birbirimizi yemek için mesai harcıyoruz.

Kendini aydın ve zeki zanneden popüler gazetecilerden biri “Bu gündemi hızla değiştirip, özürleri, anlaşmaları unutturmak gerekir! Sahi SADAT ne gibi çalışmalar yapıyor acaba?..” yazarak sosyal medya üzerinden paylaşım yapmış.

Tam bir akıl tutulması. Suriye’nin her metrekaresini işgal etmiş emperyalist güçler bize “Sizin düşmanınız PKK değil sadece IŞİD” düşüncesini empoze etmeye çalışıyor, memleketimin gazetecileri yaşananların faturasını siyasi düşmanlarına kesiyor. ( Eksikliklerin, yanlışların hesabı tabi ki yöneticilere sorulmalıdır fakat buradaki durum günah keçisi olarak birini seçme çabasıdır)

Herkesin aklını başına alma zamanıdır. Soğukkanlı, şuurlu ve akıllı davranmak zorundayız. Birilerini suçlayarak, başkalarına iftira atarak, ona buna laf sokarak yarın gerçekleşmesi muhtemel bir saldırıyı önleyemeyiz. Hakeza her terör saldırısı sonrasında öylesine birbirimize düşüyoruz ki fail aradan sıvışarak kaçıyor.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bu kapı kilit tutmaz yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 08 Temmuz 2016 15:31 Daha dün pkk yı parlatan gazeteciler de vardı.onun için al birini vur ötekine.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro