eposta yazdır zoom+ zoom-

Bu implant depresyonu bitirecek

Bu implant depresyonu bitirecek

ABD'de de geliştirilen Vagus Nerve Stimulation (VSN) adlı cihaz, depresyon tedavilerinde yeni bir umut oldu. Bu cihaz depresyon belirtilerini düzeltebilecek şekilde beynin ruh hallerini belirleyen merkezlerini etkiliyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-10-2017 06:10 - Güncelleme: 13-10-2017 06:10

ABD'de de geliştirilen  Vagus Nerve Stimulation (VSN) adlı cihaz, depresyon tedavilerinde yeni bir umut oldu. Bu cihaz depresyon belirtilerini düzeltebilecek şekilde beynin ruh hallerini belirleyen merkezlerini etkiliyor.

ABD’de geliştirilen Vagus Nerve Stimulation (VSN) adlı cihaz, depresyon tedavilerinde umut oldu. Cihaz, merkezi Houston’da bulunan Cyberonics şirketinin 10 yıl süren ve 70 milyon dolara mal olan araştırmalarının ardından deneme amacıyla kullanılmaya başlandı.

Yaklaşık 28 gram ağırlığındaki cihaz, boyun derisi içine yerleştiriliyor ve beyne sinyal gönderen vagus siniri çevresine küçük kablolarla bağlanıyor. 5’er dakikalık aralıklarla vagus sinirine 30 saniye elektrik akımı veriyor.

SEPTOMLARI YARI YARIYA İNDİRECEK

Hürriyet’in haberine göre, bu sinyaller despresyon belirtilerini düzeltebilecek şekilde beynin ruh hallerini belirleyen merkezlerini etkiliyor. Araştırmalar sonucu cihazı deneyen depresyon hastalarının yüzde 18’inin bu hastalıktan tamamen kurtulduğu, yüzden 35’inin depresif semptomlarının yarı yarıya azaldığı belirtildi.

Cihaz, FDA’dan onay alırsa, kurumun onayladığı ilk depresyon tedavisi aleti olacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bu implant depresyonu bitirecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro