Bu filmlerin hikayesi tamamen gerçek!

Pek çok Hollywood yapımlarında kullanılan "based on true story" (gerçek hikayeye dayalı) izleyenlerini büyük beklenti içerisine sokar. Kendi hayatından soyutlanarak düşüncelerinden uzaklaşarak farklı bir hayatı izleyemek güzel bir fırsattır.

Bu filmlerin hikayesi tamamen gerçek!

Birçok Hollywood yapımlarının kullandığı "based of true story" (gerçek hikayeye dayalı) izleyicilerini büyük beklenti içerisine sokar. Aynı zamanda bu tarz filmler izledikleri esnada kendi hayatlarından uzaklaşmak için fırsattır. Filmimize dönecek olursak; evsiz bir girişimci olan Chris Gardner'ın hayatından bir bölümü beyazperdeye aktaran Umudunu Kaybetme filmi Gardner'ın sonunda hayalini gerçekleştirdiği gerçek bir olay.

Bu filmlerin hikayesi tamamen gerçek!

Ben Mezrich’in Bringing Down the House kitabından senaryolaştırılan 21 filmi Amerika'nın en prestijli eğitim kurumlarından biri olan MIT'de gerçekleşen bir olayı anlatıyor. Film ile ilgili küçük bir ayrıntı var, MIT'nin izin vermemesi üzerine film Boston Üniversitesi'nde çekildi.

Bu filmlerin hikayesi tamamen gerçek!

The Notebook, Nicholas Sparks'ın kitabından uyarlandı. Yazar yaptığı açıklamada bu hikayenin karısının büyükanne ve büyükbabasının hikayesi olduğunu açıkladı.

Bu filmlerin hikayesi tamamen gerçek!

Yaşanmış gerçek iç burkan bir olaya dayanan 127 Saat filmi Aron Ralston'un anılarını yazdığı Between a Rock and a Hard Place kitabından senaryolaştırıldı.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro