eposta yazdır zoom+ zoom-

Bozdağ'dan o iddialara yanıt! Varsa görevi bırakırım

Bozdağ'dan o iddialara yanıt! Varsa görevi bırakırım

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ referandumda 'hayır' diyeceği için gözaltına alınmış biri varsa bugün itibariyle görevini bırakacağını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-02-2017 09:32 - Güncelleme: 17-02-2017 09:32

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı canlı yayında referandum kampanyaları ile ilgili konuştu. Bakan Bozdağ "Hayır" dediği için gözaltına alınan veya tutuklanan birinin olmadığını böyle bir şey var ise bugün ben görevimi bırakırım diye konuştu. 

Referandumda "evet", "hayır" demenin demokratik bir hak olduğunun altını çizen Bozdağ, AK Parti'den kimsenin "hayır" diyenlere terörist demediğini söyledi.

HAYIR CEPHESİNİ ÇOĞALTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bozdağ, "AK Parti 'hayır' diyeni terörist diye damgalıyor." şeklinde algı oluşturulmaya çalışıldığını, bununla "hayır" cephesinin çoğaltılmasının amaçlandığını belirtti. "Evet" yönünde irade beyanında bulunanlara yönelik tepkileri anımsatan Bozdağ, "Evet kampanyasına katılanları linç yapıyorlar. Sporcular, sanatçılar dediler, neler yaptılar. Acayip bir mahalle baskısı var." değerlendirmesinde bulundu.

GÖZALTI TUTUKLAMA YOK

Bozdağ, soru üzerine, "Hayır" dediği için gözaltına alınanın veya tutuklananın bulunmadığını bildirdi.

"Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey, yok öyle bir örnek. Şimdi ne yapılıyor, birtakım kurgular var. Başka başka eylemler var, başka şeyler var. Oradan çıkılıyor deniliyor ki bu adam 'hayır' dedi, gözaltına alındı." şeklinde konuşan Bozdağ, bunun yalan olduğunu ve bir algı operasyonu yapıldığını kaydetti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bozdağ'dan o iddialara yanıt! Varsa görevi bırakırım haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • adalettt 17 Şubat 2017 13:13 Hayıra gerek yok feto bizim efendimiz diye beyanatın var onun için istifa et yeterrr

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro