eposta yazdır zoom+ zoom-

Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nun kimyası bozuldu

Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nun kimyası bozuldu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 24 Haziran seçim sonuçlarının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozduğunu ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-06-2018 20:36 - Güncelleme: 28-06-2018 00:21

Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 24 Haziran seçim sonuçları ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını değerlendirdi. Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun 9 seçime girdiğini tamamını kaybettiğini söyleyerek, "Seçime;girmiş,yenilmiş; Seçime girmiş,yenilmiş,yenilmiş..." ifadesini kullandı.

Bozdağ, 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin adayı Muharrem İnce'den yüzde 22,6 fazla oy aldığını ve yüzde 52,6 ile Cumhurbaşkanı seçildiğini belirterek şunları kaydetti:

"Milletvekili seçiminde AK Parti yüzde 42,6 ile CHP'den yüzde 50 fazla oy aldı ve 295 milletvekili çıkardı. Hala kaybeden Erdoğan/AK Parti; kazanan Kılıçdaroğlu/CHP öyle mi?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye karşı dokuzuncu kez seçimi kaybetme rekorunu kırdı. Kılıçdaroğlu, kendine ait seçim kaybetme rekorlarına son seçimde bir yenisini ekledi. Kılıçdaroğlu, CHP'ye daha fazla oy ve vekil kazandırmayı ve CHP'yi birinci parti yapmayı hedefleyen bir lider değildir. Kılıçdaroğlu, AK Parti vekil sayısını azaltmayı, partisinin oyunu düşürse de başka partilere barajı geçirmeyi hedefleyen, bunu da başarı sayan bir liderdir.

Partisi dışındaki partilerin başarısı için çalışan, başka partilerin başarısını kendi başarısı sayan ve hatta bir de bunlarla övünen biri, herhangi bir partiye genel başkan olur mu? Elbette olmaz. Ama konu CHP olunca, bu oluyor/olabiliyor. Sahi, bu nasıl particilik?"

"Anlamadığım/cevabını bulamadığım soru şu" ifadesini kullanan Bozdağ, "Recep Tayyip Erdoğan dokuz seçimi kazandığı, Kemal Kılıçdaroğlu ise dokuz seçimi kaybettiği halde nasıl oluyor da hep kaybeden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti oluyor da kazanan hep Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP oluyor? Sahi siz anladınız mı?"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nun kimyası bozuldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • abcd 28 Haziran 2018 13:57 Haziran ayı SN R.TAYYİP Erdoğan ın kazandığı, K.KILIÇDAROĞLU nun kaybettiği sıcak güzel ve uzun bir aydır. K.KILIÇDAROĞLU

    CEVAP YAZ 0 12

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro