eposta yazdır zoom+ zoom-

Bomba kulis! AK Parti'nin İstanbul başkan adayı bir kadın mı?..

Bomba kulis! AK Parti'nin İstanbul başkan adayı bir kadın mı?..

Partiler Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere kilitlenmişken, aday toto da devam ediyor. Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının herkesin tanıdığı bir iş kadını olduğunu yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 08:27 - Güncelleme: 07-09-2018 08:50

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak? Bugüne kadar birçok isim gündeme gelirken. Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'ten bomba bir kulis bilgisi geldi: "AK Parti'nin İstanbul adayı olarak herkesin aşina olduğu bir iş kadınının ismini duyuyorum..." Zeyrek, "AK Parti’nin özellikle CHP’nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor" dedi.

ERKEN SEÇİM OLASILIĞI VAR MI?.. Deniz Zeyrek, "Belediye seçimi dedikoduları" başlığıyla yayımlanan yazısında "Erken seçim tarihini değiştirmek için Anayasa değişikliği gerektiğinden CHP'nin MHP ve AK Parti'ye destek vermesi lazım. CHP bu konuda destek vermeyeceği gibi MHP de erken yerel seçime sıcak bakmıyor" görüşünü dile getirdi. 

CHP'NİN KALELERİNE CHP'LİLERİN DE OY VERECEĞİ ADAYLAR... "AK Parti'nin özellikle CHP'nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor" ifadesini kullanan Zeyrek, şöyle devam etti: "Parti yetkilileri, İzmir, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde merkez seçmenin oylarını alabilecek, AK Parti orijinli olmayan 'merkez-sağ/demokrat' isimlerin aday gösterilebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'de aynı işi yapabilecek çok önemli isimler olmasına karşın Ziya Selçuk, Ruhsar Pekcan, Bekir Pakdemirli gibi isimleri bakan yapması bu görüşe dayanak olarak gösteriliyor" ifadelerini kullandı.

SON 10 GÜNDÜR O İSMİ DUYUYORUM... "Son 10 günde AK Parti'nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum" diyen Deniz Zeyrek, "AK Parti'nin bu stratejisinin iki dayanağı daha var; CHP içindeki çekişme. Aday olamayanların adaylara ve yeniden aday olan başkanlara yönelik olumsuz tutum ve kampanyaları ile parti içi kavgalara kızan CHP seçmeninin sandığa gitmeme ihtimali."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bomba kulis! AK Parti'nin İstanbul başkan adayı bir kadın mı?.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • hatıce kalkan ıstanbul adayı sulayman soylu olsun 14 Kasım 2018 09:19 sulayman soylu olsun

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Deniz Zeyrek
DENİZ ZEYREK KİMDİR?

Deniz Zeyrek 1972 yılında Kars’ta doğdu. Gazi Üniversitesi ile ODTÜ’de Kimya ve Biyoloji okudu. Gazeteciliğe 1994 yılında Evrensel gazetesinde başladı. İlk sayısının yayımlandığı 13 Ekim 1996’da girdiği Radikal gazetesind

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro