eposta yazdır zoom+ zoom-

Bomba iddia! TSK, Suriye polisini eğitiyor! İlk mezunlar..

Bomba iddia! TSK, Suriye polisini eğitiyor! İlk mezunlar..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında girdiği Suriye'de 5 bin Suriyeli polisi eğitimden geçirdiği iddia edildi. TSK ayrıca, ilk kez Suriyeli kadınlara polislik eğitimi verildi. Başarılı olan 90 Suriyeli kadın polisliğe başladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-10-2017 08:31 - Güncelleme: 24-10-2017 09:01

TÜRK Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı ile bölgedeki terör örgütlerine ağır darbeler vurdu. Türkiye, teröristlerden kaçmak için vatanlarını terk eden ancak Fırat Kalkanı ile örgütlerden temizlenen vatanlarına dönen Suriyeliler için de çalışmalarını sürdürdü.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; TSK, ilk etapta yaklaşık 5 bin Suriyeli polise eğitim verdi. Ardından Suriye Polis Kuvvetleri ve Ulusal Güvenlik Komutanlığında ilk kez Suriyeli kadınlara polislik eğitimi verildi.

90 KADIN POLİS FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE POLİS OLDU

Eğitimde başarılı olan 90 kadın, Fırat Kalkanı bölgesinde huzuru sağlayacak. Suriyeli kadınlar, Türk komutanlardan eğitim aldı. Suriyeli kadınlara, protokol, asayişi sağlama, yakın takip, silah eğitimi, sıcak çatışma ve terörle mücadele eğitimleri verildi. 90 kadın polis, dün yemin töreni ile resmen göreve başladı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bomba iddia! TSK, Suriye polisini eğitiyor! İlk mezunlar.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • fikret boduroğlu 24 Ekim 2017 10:00 gayet iyi ve doğru .türkiye merkezi hükümetle-esad ile iş birliği yapmalı.güçlü bir merkezi hükümet-esad suriyenin normalleşmesinin önünü açar.tükiyenin suriyedeki muhattapları ve işbirliği yaptıkları,aşiretler,kabileler,yerel örgütler,herhangi bir ırk, din ve mezhep mensupları olmamalı.Irak da barzaniye oynadı ,sonuç ortada.

    CEVAP YAZ 1 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro