eposta yazdır zoom+ zoom-

Bomba Hulusi Akar iddiası! Abdullah Gül'ün eniştesi açıkladı...

Bomba Hulusi Akar iddiası! Abdullah Gül'ün eniştesi açıkladı...

Genelkurmay Başakın Hulusi Akar'ın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la, Abdullah Gül'e gittiği ve Gül'ü adaylıktan vazgeçirmek için konuştukları iddiasıyla ilgili bomba bir iddia gündeme geldi. İddianın sahibi Gül'ün eniştesi eski AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu. Peki o iddia ne?..

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-05-2018 09:10 - Güncelleme: 04-05-2018 09:55

ABDULLAH Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığı kadar Abdullah Gül'e Genelkurmay Başakın Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın yaptığı ziyaret de gündem olmuştu. Hulusi Akar bu iddiayı şimdiye kadar yalanlamazken, o ziyaretle ilgili Abdullah Gül'ün eniştesi eski AK Parti milletvekili Mehmet Tekelioğlu'ndan bomba bir iddia geldi. Tekelioğlu, Akar ve Kalın'ın 3 saat boyunca Gül'ün yanında kaldıklarını açıkladı. 

ANKETLER SONRASI MI GETTİLER?.. Abdullah Gül'ün eniştesi Mehmet Tekelioğlu, Fehmi Koru'ya ait 'Ocak Medya'daki yazısında, ziyaretin doğru olduğunu belirtip, ayrıntılar verdi. Tekelioğlu, "İbrahim Kalın ile Hulusi Akar’ın ve daha başkalarının Abdullah Bey’i ziyaretleriyle bu anket sonuçlarını ilişkilendirenler var ama dayanakları nedir, bilmiyorum" dedi.

3 SAAT GÜL'Ü DİNLEMEK ZORUNDA KALDILAR... Mehmet Tekelioğlu, "Abdullah Bey’in yakın çevresinden sızan bilgiler Kalın ve Akar’ın üç saate yakın Abdullah Bey’i dinlemek zorunda kaldıkları şeklinde..." diyerek o ziyareti kesin bir dille doğrulamış oldu. Tekelioğlu'nun Gül'ün yakın çalışma ekibinden olduğu biliniyor. 

AK PARTİ NE DEMİŞTİ?.. Genelkurmay Başkanı Akar'ın Abdullah Gül'e gidip cumhurbaşkanı adaylığı konusunda baskı yaptığı iddiaları üzerine, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Genelkurmay başkanıyla görüştüğü için aday olmuyorsa hiç olmasın" demişti.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?.. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, "Bu bir askeri vesayet girişimidir. Askerler kullanılarak sarayın vesayeti demokrasininin üzerine dikilmek istenmektedir. Demokrasi üzerinde vesayet varsa, o ülkede demokrasi yoktur. 28 Şubat’ta olanları hepimiz biliyoruz, baskıları biliyoruz, siyasi otoriteye yapılan baskıları çok iyi biliyoruz" diye tepki göstermişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bomba Hulusi Akar iddiası! Abdullah Gül'ün eniştesi açıkladı... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • kundemacı 04 Mayıs 2018 13:03 Bu doğru şeyler değil, bir askerin siyasete bu kadar bulaşması ne derece doğru olur? Muhtıra verdikleri zaman kıyameti koparanlar şimdi askeri kendi menfaatleri için kullanıyorlar. Yazık, yazık, yazık.......

    CEVAP YAZ 6 7
KİMDİR ?
Abdullah Gül
ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Abdullah Gül kaç yaşında aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir? 11. Cumhurbaşkaın Abdullah Gül'ün siyasi hayatı ve ailesine dair biyografisi şöyle; Abdullah Gül 29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. &Ou

DEVAMI » Hulusi Akar
HULUSİ AKAR KİMDİR?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 29. Genelkurmay Başkanı'yken apoletlerini çıkararak Milli Savunma Bakanı olan Hulusi Akar aslen nereli, kaç yaşında eşi Şule Akar ve çocukları hakkında neler biliniyor? Hulusi Akar'ın sıradışı pro

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro