eposta yazdır zoom+ zoom-

Bomba Ahmedinejad iddiası! Hamaney'in emriyle gözaltında

Bomba Ahmedinejad iddiası! Hamaney'in emriyle gözaltında

İran'daki rejim karşıtı gösterilerin ardından Eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın gözaltına alınıp tutuklandığı iddia edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-01-2018 17:02 - Güncelleme: 08-01-2018 00:02

Arap basını, İran eski cumhurbaşkanı Mahmud Ahmenijad'ın İran'daki karışıklığı neden olduğu suçlamasıyla gözaltına alındığını iddia etti. İddiaya göre, bir süredir suçlamaların odağındaki Ahmedinajad, Şiraz kentinde gözaltına alındı. Öte yandan, Ahmedinejad'ın avukatı iddianın gerçek dışı olduğunu söyledi.

El-Kuds El Arabi gazatesinin Tahran’daki “güvenilir kaynaklara” dayandırdığı habere göre İran otoriteleri Ahmedinejad’ı Dini lider Ali Hamaney’in de onayıyla ev hapsine almak istiyor.

2017 Aralık ayı sonlarında Bushehr kentine bir ziyaret gerçekleştiren Ahmedinejad İran’ın “yanlış yönetimin” ceremesini çektiğini, mevcut Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve hükümetinin ülkeye sahip olduklarını sandığını ve halkın cahil olduğuna inandıklarını söylemişti.

AVUKATI: "İDDİA DOĞRU DEĞİL"

Öte yandan, Ahmedinejad’ın avukatı müvekkilinin gözaltına alındığı iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Ahmedinejad’ın avukatı Adil Haydari, İran’ın yarı resmi İLNA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Ahmedinejad’ın tutuklandığına dair çıkan haberlerin gerçek olmadığını ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bomba Ahmedinejad iddiası! Hamaney'in emriyle gözaltında haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 07 Ocak 2018 20:49 hamaney kendine ciddi rakip olacak olanalrı tutuklatıyor.sayın ahmedinejad,iran da demokrasiyi hakim edecek önemli bir şahsiyettir.gaddar mollalar,kendine rakip olacak olanları hedef tahtalarına koymuşlar.bu bakımdan,erdoğan ın sinsi siyasi emelleri ile çok benzerlik gösteriyorlar.türkiye de erdoğan,iran da gaddar molla rejimi; hem memleketlerinin başına ,hem dünyanın başına beladırlar.

    CEVAP YAZ 5 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro