eposta yazdır zoom+ zoom-

Bob Dylan yılan hikayesine dönen Nobel'ini sonunda alacak

Bob Dylan yılan hikayesine dönen Nobel'ini sonunda alacak

Bob Dylan, geçtiğimiz ekim ayında Nobel Ödülü'ne layık görülmüştü. Fakat Bob Dylan, ortadan kaybolmuş ve ödülüde almamış, reddetmişti. Ancak fikri değişmiş olacak ki Bob Dylan haftasonu İsveç'e gidip ödülünü alacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-03-2017 02:10 - Güncelleme: 30-03-2017 02:10

Bob Dylan, geçtiğimiz ekim ayında Nobel Ödülü'ne layık görülmüştü. Fakat Bob Dylan, ortadan kaybolmuş ve ödülüde almamış, reddetmişti. Ancak fikri değişmiş olacak ki Bob Dylan haftasonu İsviç'e gidip ödülünü alacak.

KONUŞMA YOK BANT KAYDI VAR

İsveç'in başkenti Stockholm'de iki konser verecek olan şarkıcı, burada Nobel Akademisi üyeleriyle basına kapalı bir ortamda bir araya gelerek Nobel ödülünü alacak. Törende bizzat konuşma yapmayacağı ifade edilen sanatçının bunun yerine görüntülü bir kaydının yayınlanması bekleniyor.

Nobel ödülüne hak kazananlar, kendilerine verilen 910 bin dolarlık para ödülünü alabilmek için konuşma yapmak zorunda.

YILAN HİKAYESİNE DÖNEN NOBEL ÖDÜLÜ HİKAYESİ

Nobel komitesi, 2016 Edebiyat Ödülü'nü 'Amerikan müzik geleneğinde yeni bir şiirsel anlatım yarattığı' için ABD'li ünlü müzisyene vermişti. Ancak Dylan, bir süre sessizliğe gömülerek bu konuda bir açıklama yapmamıştı. Komite üyeleri de şarkıcıya ulaşmakta başarısız olmuş, hatta Dylan'ın bu tavrını 'küstahlık' olarak yorumlamıştı.

16 günlük sessizlikten sonra ödülü kabul ettiğini açıklayan Dylan, bu sefer de ödül törenine katılmayı reddetmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bob Dylan yılan hikayesine dönen Nobel'ini sonunda alacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • batu akdeniz heavy sky 15 Haziran 2017 21:26 Su pis muzikten metal muzikten ne anliyorsunuz acaba su igrenc senforocktan ne anliyorsunuz hepside satanizm asiliyor genclerimize ben metalciler denen o pisliklerden korkmuyorum.istedigim muzigi dinlerim kimse bana metalciler ve hicri bozdag karisamazlar tutturmuslar rock station tuturmuslar metal muzik baslarim metal muziginizede senforock anizida lanet olsun hepnize.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro