YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 09 Eylül 2013 00:00 - Güncelleme: 20 Ekim 2015 23:12

Bitmeyen Sokak Olayları

Bugün herkesin farkında olduğu bir gerçek var, Türkiye’deki muhalefet partileri mevcut şartlarda asla iktidarı elde edemezler.Peki ne yapacaklar?

İktidar arzusu gayri meşru yöntemleri bir çok zaman desteklemiştir. Hatırlayınız darbeleri,  faili meçhul cinayetleri, irtica söylemlerini,  şeriat korkusunu. Liste uzar gider. Peki bu saydığım zamanında söylenmiş yalanları bugün halk yer mi? Yemez. Öyle ise yeni bir yöntem lazım.

Mesela, devamlı hale gelen sokak eylemleri. İçerikleri ve temaları hep aynı.

El ele barış zinciri oluşturmaya geldik diyen insanlar yanlarında molotof kokteyli, filistin misketleri ve havai fişek getirmeyi de asla ihmal etmiyorlar.  

Esnaf dükkanlarının üzerlerine slogan yazmak için mutlaka yanlarında spreyleri oluyor. Tercihleri boş duvarlar değil, cadde üzerindeki esnafların kepenkleri.

Neden mi?

Dükkanı karalanan ya  zarar gören esnaf yaşanan olaylardan bıksın diye.

Her gün haberlerde sokakta çatışmaları seyreden izleyici usansın diye.

Üst üste yaşanan olaylar sırasında fevri davranan polisin tavrını hükümeti vurmak için kullanılabilsin diye.

Milletin sabrı tükensin diye.

Zaten, sosyal medyayı takip ederken, eyleme katılan insanların yazdıklarından, paylaştıklarından tüm niyetlerini anlamak mümkün.

Özgürlük ve demokrasi için her türlü eyleme karışmış, ön saflarda yer almış, pankartlar açmış hatta barış, sevgi ve kardeşlik için merdivenleri boyamış bir odtülü, başı örtülü birini kampüsten dışarıya çıkartabiliyor ve paylaştığı mesajda hiç utanmadan cemaatçileri kovduk diyebliliyor.

Mesela Tayyip Erdoğan’a sürekli diktatör diyen bir köşe yazarı, köşesinden yine Tayyip Erdoğan’ın eşine kahve kültürüyle hakaretler edebiliyor.

Konunun özgürlük, demokrasi, dikta yönetim, memleket çıkarları olmadığı olimpiyat adaylığı sürecinde herkes tarafından görüldü.

Bu samimiyetsiz kişilerin anlayamadıkları bir şey var, sandıkları gibi bu millet makarna ya da kömüre tav olmadı ve asla temsil ettiği yönetim gücünü, başkalarına gasp ettirmeyecek..

 
 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bitmeyen Sokak Olayları yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro