eposta yazdır zoom+ zoom-

Biseksüel ne demek? Heteroseksüel ve homoseksüel'den farkı ne?

Biseksüel ne demek? Heteroseksüel ve homoseksüel'den farkı ne?

Biseksüel nedir kelime manası olarak ne demektir? Biseksüellik Elif Şafak ile gündeme geldi. Peki heteroseksüel, homoseksüel, lezbiyen ve gay gibi cinsel terimler kimleri tanımlar ne demektir?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-10-2017 10:20 - Güncelleme: 16-10-2017 12:19

Ünlü yazar Elif Şafak kendisinin biseksüel olduğunu itiraf edince gündeme oturdu. Peki nedir Biseksüel ne demek, homoseksüel ve heteroseksüelden farkı nedir, bu kişiler cinsel olarak kimlerle ilişki kurarlar? 

Bisekseül ne demek : Biseksüellik, her iki cinsiyetten olan insanlara karşı cinsel olarak ilgi duyma, ve onlarla duygusal veya cinsel bir ilişki içine girme potansiyelidir. Biseksüel bir kimse hem erkek hem de kadınla birlikte olabilir. Pekçok kimse her iki cinsiyetten kişilerle cinsel etkinlik içine girer, ancak kendilerini biseksüel olarak tanımlamaz. Benzer şekilde, bazı diğer insanlar da yanlızca bir cinsiyet ile cinsel ilişkiye girerler veya hiç cinsel ilişkiye girmezler, ancak yine de kendilerini biseksüel olarak tanımlarlar. Bir kimsenin biseksüel olup olmadığını saptamaya yarayacak bir davranışsal "test" yoktur.

Heteroseksüel ne demek : Heteroseksüellik romantik açıdan karşı cinse ilgi duyma durumu olarak bilinmektedir. Duygusal ve cinsel açıdan kadınlara (erkeklere) ilgi duyan erkeklere (kadınlara) heteroseksüel denilmektedir. Heteroseksüel kelimesi, "farklı" anlamına gelen Yunanca heteros ve "cinsiyet" anlamına gelen Latince sex sözcüklerinden gelmektedir. Heteroseksüellik normal sayılan cinsel ilişkiyi tanımlar. Heteroseksüel ilişki ve evlilik tüm dünyada resmi olarak geçerlidir. Heteroseksüeller doğal üreme yöntemleriyle ürerler.

Homoseksüel ne demektir : Aynı cinsten olan kişilerle cinsel ilişki kurmayı ifade ederk. Homoseksüel olan kadınsa kadınlarla, erkekse erkeklerle ilişkiye ilgilidir. Eşcinsel kadınlar için lezbiyen, eşcinsel erkekler için gay kavramları da kullanılır.

Elif Şafak yıllar sonra itiraf etti: Biseksüelim...

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Biseksüel ne demek? Heteroseksüel ve homoseksüel'den farkı ne? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 04 Eylül 2018 13:49 cok güzel. durmak yok toplumu aydinlatmaya devam 🤣🤣🤣😂🤣😃😃😄😅😁😂🤣🤣😃😃😃😅😅😅😂🤣😃😎😎😎

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro