eposta yazdır zoom+ zoom-

Birleşmiş Milletler'den Türkiye'ye davet!

Birleşmiş Milletler'den Türkiye'ye davet!

Reuters haber ajansı son dakika gelişmesini duyurdu. Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Steffan De Mistura, İran, Rusya ve Türkiye'yi Suriye konusunda görüşmek için Cenevre'ye davet etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-08-2018 12:14 - Güncelleme: 24-08-2018 12:14

Reuters'ın son dakika haberi BM sözcüsüne dayandırıldı. BM sözcüsü 11-12 Eylül'de gerçekleştirilmesi planlanan zirvede Suriye'nin anayasa komitesinin gündeme alınacağını ifade etti.

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Steffan De Mistura, İran, Rusya ve Türkiye’yi Cenevre’ye davet etti. Birlemiş Milletler sözcüsü tarafından yapılan açıklamada üç ülkeden gelecek temsilcilerin Suriye’nin Anayasa Komitesi’ni görüşeceği aktarıldı.

Yapılan açıklamada İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşecek zirvenin 11-12 Eylül’de düzenleneceği vurgulandı. Görüşmede Suriye’de yeni bir anayasa için oluşturulması planlanan komite hakkında karara varılması bekleniyor. Bu zirvenin ardından Birleşmiş Milletler, ABD’nin de dahil olacağı paralel bir toplantı düzenlemeyi planlıyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Birleşmiş Milletler'den Türkiye'ye davet! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Lanet olsun BM 24 Ağustos 2018 20:45 Arkadaş gitmeyin yahu... nereye gidiyorsunuz ki ayaklarına çağırmak nedir ???? Ayrıca bu 3 lü zaten yeterince çokta güzel yol haritasına uygun şekilde ilerliyor bunların muhakkak bir nifak sokma çabası var ki çağırıyorlar .. Kaç yıl oldu BM aklınız başınıza yeni mi geldi gelin diyorsunuz... Ne lanet bir şeysiniz ya... Baktınız bu ülkeler Suriyede huzuru sağlayacak hemen akıllarını bulandırmanın derdine düştünüz. Ayrıca Farabi arkadaş güzelde söylemiş, Niçin cenevre ? Siz gelin ayağımıza biz ortak bir kararla toplantı yerini ayarlayıp size şehir ismi veririz iş yapacak olan adam ayağa çağırmaz .!!! Bizde yardım etmek istiyoruz BM olarak gerekeni yapmamız için ne gibi adımlar atmalıyız pozisyonumuz ne olmalı diye söylemelilerdi .. Gerçi bu vakte kadaaarrr... neyse... Bulanıklar işte onca çocuk insan öldürüldü katledildi anca ağızınız açık izlediniz.

    CEVAP YAZ 0 8

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro