YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016 14:48 - Güncelleme: 16 Aralık 2016 14:47

Biraz öz eleştiri yapalım

HALEP’in düşmesi, Türkiye’de adeta infiale yol açtı. Sosyal medyada dua mesajları, çocuklara işkence video görüntüleri, hatta Erdoğan’a oy veren seçmenlerin Ak Parti’ye eleştirileri almış başını gidiyor.

Halep’te savaşanları “cihatçı” olarak tanımlayıp, orada yaşananların dram, katliam olmadığını düşünenlere değil birazdan değineceklerim.

Halep’te Türkmenlerin, özgürlük isteyen muhaliflerin kadın çocuk denmeden katledildiğine inanan güzel kardeşlerime söyleyeceklerim.

Halep bir günde düşmedi. Bir oldu bitti ile o 5 milyonluk güzide şehir, hayalet hale gelmedi. Yüzbinlerce insan, toprağa son bir haftada gömülmedi.

Paylaşılan o işkence fotoğrafları, cansız çocuk bedenleri yeni değil.

Neredeydin güzel kardeşim bunca zamandır? Bugün Halep için ayağa kalksan, yarın yine her şey değişir ama sen kolay olanı tercih ediyorsun.

“Halep için dua et” kampanyası ile bir katkın olmaz yaşananlara fakat 1.5 milyar Müslüman bir araya gelip, sadece ortak açıklama yapsa tek bir kurşun dahi sıkmadan ne kadar cani varsa def edebilirsin Halep’ten. Keza dua, elinden gelen her şeyi yaptıktan sonra edilir. Üşengeçlik edip, hiçbir şey yapmayanların duası ne kadar makbuldür Allah bilir ama ben sana söyleyeyim güzel kardeşim, bana ziyadesiyle samimiyetsiz geliyor.

Ne kadar duyarlı olduğunu gösterebilmek için paylaşım yarışına girmiş durumdasın ama gerçekler senin sloganlarına göre şekillenmiyor. Orada 5 yıldır devam eden bir kıyım var. Orantısız kuvvetle dünyanın dört bir yanından gelen canavarlar saldırıyordu. İran’ın paralı askerleri, Hizbullah’ın Şii militanları, Rejim kuvvetleri, Irak’tan gelenler, Rusya’nın sınırsız desteği ile katliamın olmadığı tek bir gün geçmedi.

Senin ülken ekonomik krizi, kamuoyu baskısını göze alamazken, İran tüm varlığı ile sahadaydı. Türkiye Türkmenlere iki tır hafif silah göndermeye kalktığı için, az daha hükümet düşecekti. “IŞİD’e destek” palavraları atılırken, Türkmenlere giden silahların “IŞİD’e” gittiğine yeminler eden sözde ülkücü parti lideri gördü bu memleket.

Tüm bunlar olurken, sen neredeydin?

Bugün Halep’teki Türkmenlere gözyaşı dökmenin bir anlamı yok eğer dün mesuliyetini yerine getirmediysen.

İran’a, Rusya’ya sövmenin de bir anlamı yok keza Kıbrıs Barış Harekatı’ndaki cesarete toplum olarak sahip olsaydık, ne Batının ne de yedi düvelin yapabileceği bir şey olmazdı.

Sorunumuz düşmanlarımızın kuvvetli olması değil, bizim onlara karşı tam teşekküllü mücadele edecek irademizin olmayışı.

Halep düştü. Eğer aynı müsamaha ile davranmaya devam edersek emperyalistlerin bir sonraki hedefi İstanbul olacak. Ders çıkarmazsak eğer akıbetimiz Irak’ta, Libya’da, Afganistan’da ve Suriye’de ders çıkarmayanlarla aynı olacaktır.

Vesselam.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Biraz öz eleştiri yapalım yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • hüseyin 06 Ocak 2017 21:36 ya arkadaş ben ben yılbaşı da kutlarım her şans oyununuda oynarım kime ne ben size karışmam kimseyede karışmam kimseninde bana karışmasını istemem derseniz ki bu bir tavsiye kusura bakmayın herkes tavsiyesini kendine saklasın ben cehenneme giderim nereye gider giderim kime ne sen git cennetine ne istersen yap ama benim cehennemime karışma ya sana ne hayret bi şey

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro