eposta yazdır zoom+ zoom-

Bir ülke daha Katar'la diplomatik ilişkilerini kesti!

Bir ülke daha Katar'la diplomatik ilişkilerini kesti!

Orta Afrika ülkesi Çad, Katar ile diplomatik ilişkilerini kesti. Dışişleri'nin, büyükelçilik çalışanlarından 10 gün içinde Çad'ı terk etmelerinin istendiği belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-08-2017 21:17 - Güncelleme: 24-08-2017 00:17

Çad Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ülkedeki Katar büyükelçiliğinin kapatıldığı, büyükelçilik çalışanlarından da 10 gün içinde Çad'ı terk etmelerinin istendiği belirtildi.

Açıklamada, "Çad, bölgedeki barış ve güvenliği korumak adına, Katar'a Çad ve çevresini istikrarsızlaştıran tüm faaliyetlerini durdurması çağrısı yapıyor" ifadeleri kullanılırken, Doha'ya yöneltilen suçlamalarla ilgili ayrıntı verilmedi.

Çad hükümetinin ayrıca, Doha'daki diplomatik temsilciğini de kapatarak personeli ülkeye geri çağırdığı kaydedildi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran'da Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle Körfez krizi patlak vermişti.

Doha'ya diplomatik ve lojistik ambargo uygulayan ülkeler, milyonlarca dolar değerinde yardım aktardığı bazı Afrika ülkelerini Katar karşıtı gruba çekmeyi başarmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bir ülke daha Katar'la diplomatik ilişkilerini kesti! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • sami boztepe 24 Ağustos 2017 15:08 çad nere yav garanti suudun 2 milyon dolarına tav olmuştur ama önce suud yelkenleri indirecek çad ve diğerleri de şey gibi ortada kalacak

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro