YAZARLAR

Elçin Sevgi SUÇİN

Elçin Sevgi SUÇİN

sevgi.elcin.sucin@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2015 02:39 - Güncelleme: 09 Kasım 2015 15:38

Bir Sonbahar Dansı

Önce yaprak düştü. Dönen başını dengelemek için kendini uçuran rüzgâra tutundu. Sonra ben düştüm. Hızımı azaltmak için yaprağa tutundum. İnce bir dans başladı boşlukta. Havanın, güneşin ve rüzgârın eşliğinde.

Güvercinler havalandı evlerden, gagalarında buğday taneleri. Toprak usulca açıldı. Bir damla yaş düştü bulutun gözünden. Yeryüzü bahara mayalandı.

Önce yaprak değdi toprağa. Sonra ben, içimde serin bir ürperti. Uzandık. Güneş ilk kez böylesine yakın ve uzak göründü bize. Gökyüzü, ilk kez böylesine dost. Tutup çekiştirdik kıyılarından. Kendimize yeni bir yurt yaptık.

Ağır ağır indi akşam parklara. Zaman, ilk kez oyalandı kıyılarında umutlarımızın. Tutup karıştırdı rüzgâr maviyi, kırmızı ve yeşille. Saçlarımıza turunç rengi bir taç taktı.

 Ağır ağır indi akşam parklara. Zaman, ilk kez oyalandı kıyılarında umutlarımızın. Tutup karıştırdı rüzgâr maviyi, kırmızı ve yeşille. Saçlarımıza turunç rengi bir taç taktı.

Sevindik.

Sevinmesi gibi toprağın, suyla buluştuğunda. İlk kez hazla ve huzurla baktık yaşamın içinde olup bitene.

Önce yaprak kıpırdandı.

Sonra ben.

Eşlik etti rüzgârın, hercai oyunlarına. Bir düştü, bir havalandı, ağaçlara kondu yeniden. Kaldırımlara. Binalara. Küçük kızların saçlarını okşadı bir anlığına. Kedi patilerinden pencerelere uçtu. Hiç kaçırır mıyım fırsatı? Takıldım ben de eteklerine. Tüm oyunların içinden geçtim yavaşça.

Yorulduk nice sonraydı, vakit gece yarısı. Bir duvar kovuğuna sığındık birlikte. Zaman, gökyüzü, sakinleşen rüzgâr ve güvercinlerin iğde kokan tüyleri; yumuşak bir bilgelikle eşlik etti bize.
PAYLAŞ tw fb
REKLAM
Elçin Sevgi SUÇİNDİĞER YAZILARIElçin Sevgi SUÇİN
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro