eposta yazdır zoom+ zoom-

Bir fincan şekersiz çay kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli

Bir fincan şekersiz çay kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli

Yazın yavaş yavaş yaklaşması ile birlikte birçoğumuz yediğimize içtiğimize dikkat eder oldu. Peki özellikle yemeklerin yanında tercih ettiğimiz 1 fincan şekersiz çay kaç kalori var dersiniz? Sizler için bir fincan şekersiz çayın kaç kalori ettiğini ve besinlerin kalori değerlerini hesapladık.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-03-2018 16:40 - Güncelleme: 12-03-2018 12:45

Bir fincan şekersiz çay kaç kalori var sorusu yazın yaklaşması ile birlikte sık sık aranmaya başladı. Yaza daha sıkı ve fit bir şekilde girmek isteyenler diyet programlarına bakmaya başladı bile. Peki özellikle yemeklerin yanında içtiğimiz 1 fincan şekersiz çay kaç kalori var biliyor musunuz?

Ortalama 100 ml 1 fincan şekersiz çayda  3 kalori vardır. Peki gün içinde sıkça tükettiğimiz elma suyu, gazlı içeçekler, meyveli soda, portakal suyu ve sade kahvedea kaç kalori biliyor musunuz? Kalori cetveline göz atın!

EKMEK YARARLI MI ZARARLI MI: Ekmek bazı uzmanlara göre gereksiz ve hatta zararlı bile olsa, faydaları olduğu da yadsınamaz. B1, B2, B3, B9, demir, tiamin, riboflavin, niasin, folik asit gibi değerli vitamin ve mineralleri içerir. Vücuda gereksinim duyduğu vitaminleri veren, enerji sağlayan, kan hücresi oluşumuna destek sağlayan ve sinir sisteminin korunmasını sağlayan bir yiyecek olan ekmek, kalp sağlığını koruyucu folat sayesinde de  önemini pekiştirir.

Ama işlemden geçmiş ekmekler bu çok değerli mineral ve vitaminlerin çoğundan yoksundur. Bu sebeple ekmeği evde yapmak, onu besin değeri açısında çok daha değerli kılar.

Bir adet ekmekte glusit, su, protein, lipit ve madeni tuzlar bulunur.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bir fincan şekersiz çay kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • mevhibe inal 13 Mart 2018 17:14 TEMİZLERİNDEN, ÖLÇÜLÜ YİYİN. Kalori hesabı eğer, bütün gıdalar temiz yani genleri ile oynanmamış, içlerine sentetik kimyasallar katılmamış olsaydı faydalı olabilirdi. Yediğimiz, içtiğimiz bir gıda metabolizmamızı alt-üst ediyorsa, yani doğal değilse kalorinin ne önemi olur?! Doğal elma-üzüm-hurma ile içinde et olmayan hamburger, içinde süt olmayan peynir-yoğurt, içinde doğal bir şey olmayan kola aynı hesaba çekilir mi?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro