YAZARLAR

Deniz Temur

Deniz Temur

deniztemurblog@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017 17:18 - Güncelleme: 14 Kasım 2017 17:18

Bir bebek bezi ne kadar küçük olabilir dersiniz!

Bir bebek bezi ne kadar küçük olabilir dersiniz?

El kadar mı?

Sadece avuç içi kadar desek aklınıza ilk ne gelir? Hayal edemiyor musunuz? Bir de fotoğrafa bakalım. 

Aklınıza ilk gelen sevimli oluşu mu ya da oyuncak bebeklerle oynamak için üretilmiş olabileceği mi? 

Ne yazık ki hayır!

Bu avuç içi kadar büyüklükte üretilen bebek bezleri, bacakları bir yetişkinin parmakları kadar olan 150 bin prematüre çocuğun hayatını kurtarmak için üretildi. 

Belki sizin başınıza gelmedi yada gelmeyebilir ama Türkiye'de her yıl doğan 10 çocuktan biri hayata prematüre olarak gözünü açıyor. 

Prematüre bebek sahibi olmayanlar için bebek bezi tercihini  'pişik ve sızdırma' kriterleri belirlerken prematüre bebeklerin anneleri için bebek bezi hayatta kalma savaşının önemli bir parçası. Derisi, akciğeri, gözleri tam olarak gelişmeyen bu bebeklerin ciltleri en küçük bir darbede yırtılabiliyor. Bütünlüğü bozulan bir cilt ise bebekleri hastane enfeksiyonlarına açık hale getiriyor. Zaten yaşama tutunmak için fazlasıyla güçlü olmak zorunda olan bu minik devler için savaşın şartları da ağırlaşıyor. 

Bu savaşı kolaylaştırmak için Prima, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinlikleri kapsamında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. El Bebek Gül Bebek Derneği'yle ortaklaşa yürütülen #prematüregücü başlıklı kampanyada Prima 4 ayrı boyda ürettiği prematüre bebek bezlerini hastanelere bağışladı. 

Bu bezleri her gün alışveriş yaptığınız marketlerin raflarında göremeyebilirsiniz ama prematüre bebekler için farkındalık yaratıp kampanyaya destek olabilirsiniz. 

Prima prematüre bebeklerle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla sosyal medyada da bir kampanya başlatıyor. Prima, prematüre bebekler için #prematüregücü ve #prima etiketiyle farkındalık videosunu paylaşanlar için bu fona bağışta bulunacak.

Başımıza gelmez demeyin!
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bir bebek bezi ne kadar küçük olabilir dersiniz! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 29 Kasım 2017 10:27 Asıl sorun velilerin kendi öğrencilik yıllarını unutması,eğitimciye değil eğitilene değer vermemiz eğitimi de çıkmaza,eğitenin de verimsiz hale gelmesinin nedeni oluyor.Öğrenci zayıf alır öğretmeni sorumlu,suçlu gösterir velide çocuğunun evindeki hallerini unutur hemen eğitimciyi suçlar.Okulda bir düzenin olması gerektiğini unutur,eğitimcinin öğrencinin kusurundan,hatasından,diğer öğrencilerin eğitim hakkını engelediğini düşünmeden eğitimciye kötü davranması da eğitim kalitesine olumsuz etki yapar.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Deniz TemurDİĞER YAZILARIDeniz Temur
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro