eposta yazdır zoom+ zoom-

Bingöl'de büyük operasyon! Giriş çıkışlar kapatıldı

Bingöl'de büyük operasyon! Giriş çıkışlar kapatıldı

BİNGÖL 'ün Genç İlçesi Sağgöze Köyü ile Honkunüs ve Yeniçe Mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar hem sokağa çıkma hem de giriş çıkışlar yasaklandı. Bölgede büyük bir operasyon başlatıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-03-2017 09:54 - Güncelleme: 19-03-2017 09:54

BİNGÖL'de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Bingöl'ün Sağgöze Köyü ile Honkunüs ve Yeniçe Mahallelerinde terör örgütü PKK'ya karşı büyük bir operasyon başlatıldı.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada,"Genç ilçesi Güneyi dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla Genç ilçesi Genç ilçesi Sağgöze köyü ile Honkunüs ve Yeniçe arasında kalan bölgede operasyonel faaliyet planlanmıştır.

BÖLGEYE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla 5442 sayılı İl İdaresi kanununun 11/C maddesi gereğince belirtilen bölgelerde (Genç İlçesine bağlı olan; Sağgöze Köyü ile Honkunüs ve Yeniçe Mahallelerindeki) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 19 Mart 2017 pazar günü saat 06:00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır.

YASAĞIN BİTİŞ SÜRESİ UZATILDI

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır"denildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bingöl'de büyük operasyon! Giriş çıkışlar kapatıldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • bu ülkeye yazik 19 Mart 2017 12:40 pkk 90 li yillarda o bölgede cok etkiliydi ve asker giremiyordu o bölgede savasmis ve cok iyi taniyorn biri olarak söylüyorum! ama simdi pkk neredeyse tüm ortadoguda etkili tek güc haline geldi asker halen daha O ücgenle ugrasiyorsa cok cok yazik bu ülkeye

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro