eposta yazdır zoom+ zoom-

Binali Yıldırım'dan KHK açıklaması: İhraçlar olacak

Binali Yıldırım'dan KHK açıklaması: İhraçlar olacak

Başbakan Binali Yıldırım KHK ve bedelli askerlik konusunda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Son OHAL KHK'sında terörle mücadeleyi zaafiyete uğratmayacak düzenlemeler olacağını ifade ederken, bedelli askerlik konusuna ilişkin de dikkat çeken ifadeler kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-07-2018 19:27 - Güncelleme: 06-07-2018 19:27

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi. Yıldırım, Kanun Hükmünde Kararname ve bedelli askerlikle ilgili açıklamalar da bulundu. Son OHAL KHK'sının çıkacağını belirten Binali Yıldırım bedelli askerlik konusunun da Meclis'in öncelikli konusu olacağını ifade etti.

Başbakan Yıldırım, KHK'de "ihraçlar olup olmadığı" sorusunu "Bütün kurumlardan var, ağırlıklı emniyet ve TSK." şeklinde yanıtlamıştı. Başbakan Yıldırım'ın ifade ettiği gibi gecenin ilerleyen saatlerinde beklenen KHK yayımlandı.

OHAL'in 699 sayılı son KHK'sı yayınlandı

BEDELLİ ASKERLİK

Binali Yıldırım, "Bedelli askerlik tatil dönüşü Meclis'in öncelikli konusu olacak. Konuyla ilgili henüz verilmiş bir karar yok ama böyle bir ihtiyacın olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Benim düşüncem çok daha radikal, ben bunun (bedelli askerlik) geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Yıldırım, "Terörle mücadeleyi zaafiyete uğratmayacak düzenleme olacak." ifadesini kullandı. 

Başbakan Binali Yıldırım dünkü açıklamasında OHAL'in uzatılmayacağını ve son yayınlanacak KHK ile terörle mücadele adına yeni bazı önlemler alınacağını açıklamıştı.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Binali Yıldırım'dan KHK açıklaması: İhraçlar olacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 07 Temmuz 2018 11:40 ALLAH kul hakkı yiyen tarafsız olmayan yandaşlarını kollayanları daha çok cezalandıracaktır cehennemin yedinci katı yöneticilerin onlara daha çok odun daha çok ateş verilecek

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro