eposta yazdır zoom+ zoom-

Binali Yıldırım neden gecikti? Mehmet Acet açıkladı

Binali Yıldırım neden gecikti? Mehmet Acet açıkladı

AK Parti’nin İstanbul adayının açıklanması neden ertelendi? Herkesi aklında bu soru var. Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, nedenlerini bugünkü köşe yazısında paylaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-12-2018 07:45 - Güncelleme: 06-12-2018 07:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika gezisi sonrası "İstanbul için biraz daha sabır" dedi, kafalar bir kez daha karıştı. Peki Erdoğan neden böyle konuştu? "Binali Yıldırım isminden vaz mı geçildi, ya da kendisi mi istemiyor” soruları bile gündeme geldi.

AK Parti kulislerini yakından takip eden isimlerden Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü köşe yazısında adaylık ilanının 22 Aralık sonrası kalmasıyla ilgili iki neden paylaştı.

CHP'NİN ADAYINI GÖRME VE İLÇE ADAYLARININ BELİRLENMESİ
"(...)Bu taleplerden bir tanesinin “Acele etmeden, önce muhalefetin kendi adayını açıklamasını bekleme” arzusu olduğu dile getirildi.

Bu durumda, adaylık ilanının 22 Aralık sonrasına ertelenmesinin, Erdoğan’ın “İstanbul için biraz daha sabır” demesinin gerekçelerinden birinin burada saklı olduğunu düşünebiliriz. Meclis bütçe görüşmelerine Meclis Başkanı sıfatıyla Yıldırım’ın başkanlık edecek olması da, vakit kazanmak için anlaşılır bir gerekçe olabilir.

İkincisi Yıldırım’ın İstanbul’un ilçelerinin adayları belirlenirken bu sürece kendisinin de dahil olmasını talep ettiği de artık bilinmeyen bir şey değil. Bu süreç, ilçe adaylarının yeniden gözden geçirilmesi, Binali beyin görüşlerinin alınması için de zaman kazandıracaktır."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Binali Yıldırım neden gecikti? Mehmet Acet açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 06 Aralık 2018 09:42 Sonunda Binali'yi fetocu ilan etmeyin de. Adamı istemeye istemeye aday yapıyorsunuz. İsteksiz işten hayr gelmez ki.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro