eposta yazdır zoom+ zoom-

Binali Yıldırım : "Bu eferandumun kaybedeni yoktur"

Binali Yıldırım : "Bu eferandumun kaybedeni yoktur"

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan referandumunun kaybedeni olmadığını söyleyerek, "vatandaşımız ülkemiz kazanmıştır" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-04-2017 19:09 - Güncelleme: 17-04-2017 19:09

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan'daki referandumda milli iradenin bir kez daha tecelli ettiğini söyledi. Yeni anayasayla ilgili tüm tartışmaların artık sona erdiğini ifade eden Yıldırım, referandumun kaybedeni olmadığını, milletin ve ülkenin kazandığını kaydetti.

Binali Yıldırım, Beştepe'deki kutlamalarda konuştu. İşte Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

"Halk oylamasında milli irade bir kez daha tecelli etmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, halkımız tarafından kabul edilmiştir. Anayasa değişikliğine evet diyen milletimizin kararı başımızın tacıdır. Değişime "evet" diyen milli iradeyi bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Bütün milletimizi coşkuyla alkışlıyorum. Halkımızın sözü üzerinde hiçbir söz yoktur. Biz halkın ve milletin iradesini taşıyoruz.

Millet önümüze yeni bir yol haritası koydu. Onun işaret ettiği yolda yürümeye yol almaya devam edeceğiz. Halk oylamasında milletin verdiği mesaj açıktır ve nettir. Tüm tartışmaları halkımız sandıkta bitirmiştir.

"TERÖRLE MÜCADELE MESAJI VERMİŞTİR"

Millet bir kez daha devam demiş, Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımız terörle mücadeleye kararlılıkla devam mesajıyla gereken desteği göstermiştir. İçeride ve dışarıda demokrasiyi tartışma konusu yapanlar mahcup olmuşlardır.

"REFERANDUMUN KAYBEDENİ YOKTUR"

Referandum zafer ve hezimet şeklinde anlatılmamalı yorumlanmamalı. Bu referandumun kaybedeni yoktur, bütün millet kazanmıştır ülke kazanmıştır. Evet diyen de hayır diyende bu ülkenin vatandışıdır hepimizin kabulüdür. Bu referandum süreci son derece sukunet içerisinde olgun bir atmosferde gerçekleşmiştir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Binali Yıldırım : "Bu eferandumun kaybedeni yoktur" haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Abdi 18 Nisan 2017 10:13 Türk Milleti kaybetti. İslam Alemi kaybetti. BOP'çular ve İsrail kazandı. 2019'da başkanlığı kim kazanırsa kazansın Türkiye kaybetti, demokrasi kaybetti.

    CEVAP YAZ 115 1
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro