eposta yazdır zoom+ zoom-

Biberon çürüğü nedir, biberon çürüğü neden olur?

Biberon çürüğü nedir, biberon çürüğü neden olur?

Bebeklerin en önemli besin kaynağı olan süt, gece içildiğinde süt dişlerinde çürüğe neden olabiliyor. Ancak uzmanlara göre, çok basit önlemlerle çürüğün gelişmesini önlemek mümkün. Biberon çürüğü nedir, neden olur, engellemek için ne yapılabilir Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban, cevapla.tv aracılığı ile merak edilen soruları yanıtladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-08-2018 04:00 - Güncelleme: 14-08-2018 04:00

Özellikle gece uyumadan hemen önce ve uyku sırasında biberonla içilen süt, bebeğin dişlerinde “biberon çürüğü” gelişimine neden olduğunu belirten Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban, cevapla.tv aracılığı ile merak edilen soruları yanıtladı.

Özellikle gece uyumadan hemen önce ve uyku sırasında biberonla içilen süt, bebeğin dişlerinde “biberon çürüğü” gelişimine neden olduğunu ve bunun ağrı, kötü koku, çiğneme zorluğu ve beslenme bozukluğuna  yol açtığını söyleyen Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban, bu dönemde tedavi edilmeyen diş bozukluklarının, ileride diş çarpıklığı, çene gelişimi bozukluğu ve genel sağlık problemlerine sebep olabileceğine dikkat çekiyor. Biberon çürüklerinde ebeveynlerin en sık yaptığı yanlış; "Nasıl olsa yerine yenileri gelecek" yanılgısına düşüp, tedaviyi geciktirmektir. Sütün besleyici değerini arttırmak için, biberonlara doldurulan süte bal, pekmez ya da şeker gibi tatlandırıcılar katılmasının “biberon çürüğü” gelişimini hızlandırdığına vurgu yapıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Biberon çürüğü nedir, biberon çürüğü neden olur? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Ayşe Alas 14 Ağustos 2018 23:32 Hocam bn kızıma uyumadan önce süt ve bebek bisküvisi veriyorum bi zararı varmidir günde bikere sadece cevap yazarsaniz sevinirim

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro