eposta yazdır zoom+ zoom-

Berat Albayrak'ın oylama şansızlığı!

Berat Albayrak'ın oylama şansızlığı!

Elektrik Piyasası Kanunu görüşmelerinde Enerji Bakanı Berat Albayrak bir türlü oy kullanamayınca üç kez yoklama alındı. Albayrak sonuncu yoklamada da oy kullanamayınca çareyi oy pusulasında buldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-06-2016 00:12 - Güncelleme: 04-06-2016 00:12

TBMM Genel Kurulu’nda, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri Genel Krul salonunda görüşülmeye devam ediliyor. Görüşmeler sırasında en şanssız Bakan ise enerji Bakanı Berat Albayrak oldu.

Albayrak, hükümeti temsilen komisyon sıralarında kurmayları ile beraber görüşmeleri izlerken, muhalefet milletvekilleri üç kez üst üste yoklama talebinde bulundu.

Yapılan ilk yoklamada yeter sayısı çıkmayınca Başkanvekili oturuma 10 dakika ara verdi. Verilen aradan sonra coğunluğun olup olmadığının belirlenmesi için Başkanvekli elektronik oylamaya müracat etti.

Birinci Oylamada Bakan Albayrak parmak izi ile oy kullanamayarak oy pusulası ile oyunu kullandı. Daha sonraki iki oylamada da oyunu parmak izi ile kullanamadı. Komisyon sıralarında oturan Bakan’ın imdadına diğer milletvekilleri yetişti. Bakan Berat Albayrak oy pusulasına ismini yazarak pusulayı başkanlık divanına göndermek zorunda kaldı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Berat Albayrak'ın oylama şansızlığı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 04 Haziran 2016 02:20 Tayyip Kaç sene okudu?.... Nerede Okudu?.... Hangi senelerde?...............................1982 senesinin Temmuz ayında çıkarılan 41 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ve 28 Mart 1983 tarihinde yürürlüğe giren 2809 sayılı kanun ile akademi, bünyesindeki bazı okullar akademi bünyesinde katıldı, akademinin tüm fakülteleri birleştirilip yeni kurulan Marmara Üniversitesi bünyesine “Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” adıyla katıldı.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro