eposta yazdır zoom+ zoom-

Berat Albayrak imzasıyla kamuya gönderildi! Son tarih 14 Eylül

Berat Albayrak imzasıyla kamuya gönderildi! Son tarih 14 Eylül

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın talimatıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki makam araçlarının envanteri çıkarılarak tasarrufa gidilecek. Araçların hem sınıflarında hem de sayılarında ciddi bir tasarrufa gidileceği belirtiliyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-09-2018 07:40 - Güncelleme: 06-09-2018 07:40

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tüm kamu kurumlarına bakanlıklar, bağlı ilgili kuruluşlar, KİT’ler ve belediyelerden acil olarak sahip oldukları ve kiraladıkları araç envanterlerini istedi.

Neşe Karanfil'in Hürriyet'teki haberine göre, şimdiye kadar sık sık eleştiri konusu olan farklı dönemlerde de tasarruf önlemleri ile gündeme gelen kamu araçları ile ilgili kapsamlı çalışma başlatıldı.

SON TARİH 14 EYLÜL: Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın imzasıyla gönderilen yazıda kamu kuruluşlarının 14 Eylül tarihine kadar acil olarak listeyi göndermeleri istendi. Böylece ilk defa kamu ve belediyelerin sahip olduğu araçlarla ilgili net fotoğraf ortaya konulmuş olacak. Albayrak’ın bütçede başlattığı tasarruf hamlesini 2019 yılında artırarak devam edeceklerini açıklamasının ardından, özellikle belli alanlardaki harcama alışkanlıklarında kurallar getirileceği belirtildi.

SINIFLARI VE SAYILARI AZALTILACAK: Edinilen bilgiye göre, kamu araçları öncelikli konu olarak ele alınırken, araçların hem sınıflarının düşürüleceği hem de araç sayılarının azaltılacağı vurgulandı. Türkiye’de üretilen araçların tercih edilmesi de zorunlu hale getirilecek.

110 BİN TAŞIT VAR: 2018 yılı bütçe gerekçesine göre belediyeler dışında kamuda 110 bin 131 adet taşıt bulunuyor. Bunlardan 98 bin 852’si genel idare, 7 bin 77’si özel bütçeli, 4 bin 115’i yükseköğretim kurumları 87’si de düzenleyici ve denetleyici kuruluşlara ait.

HEM ALIM HEM KİRALAMA ARTTI: Son yıllarda taşıt alımı ve kiralamalarına ilişkin bütçeden yapılan harcamalardaki artış hızlı bir artış trendinde.

Şekil olsun diye değil makam aracını gerçekten bıraktıŞekil olsun diye değil makam aracını gerçekten bıraktıŞekil olsun diye değil makam aracını gerçekten bıraktıŞekil olsun diye değil makam aracını gerçekten bıraktıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Berat Albayrak imzasıyla kamuya gönderildi! Son tarih 14 Eylül haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR37 YORUM
  • Üstün Albay 06 Eylül 2018 18:04 Bakandan talimat gelecek sonra kıytırık bürokrat yanlış bilgi verecek diyen aklı evvele diyorum o bürokrat koltuğu kaybetmemek için kredi ile aldığı şahsi arabasını bile teslim eder sen korkma

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Berat Albayrak
BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı'nın ardından yeni kabinede 9 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Peki Berat Albayrak aslen nereli, Erdoğan'ın kızı olan eşi kimdir? 21 Şubat 1978 yılında dünyaya gelen Berat Albayrak asl

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro