eposta yazdır zoom+ zoom-

Berat Albayrak açıkladı! Türkiye ve Fransa birlikte hareket edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransa Finans Bakanı Bruno Le Maire ile heyetler arası görüşme sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, "Fransa ile iki müttefik ülke olarak ortak hareket etme kararı aldık" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-08-2018 16:50 - Güncelleme: 28-08-2018 01:24

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün Paris'te Fransa Finans Bakanı Bruno Le Maire ile görüşmesi sonrası basın toplantısı düzenledi.

ABD'nin Türkiye karşı yaptırımları Avrupa ülkelerinin tepkisine neden oldu. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara karşı Avrupa’nın tepki göstermesi gerektiğini söyledi. Bu açıklamanın hemen ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Paris'te Türkiye ve Fransa'nın ABD'nin yaptırımlarına karşı birlikte hareket etme kararını açıkladı. Albayrak'ın açıklamalarından satırbaşları:

FRANSA'YLA ORTAK HAREKET ETME KARARI ALDIK: Verimli bir görüşme gerçekleştirdik. ABD'nin yaptırım kararları bölgesel istikrara vereceği zararla terörün mülteci krizinin de beslendiği kaotik problemlere de katkı sağlar. Fransa ile iki müttefik ülke olarak ortak hareket etme kararı aldık. ABD tarafından atılan adımlar ABD'nin itibarını sarstığı gibi müttefikler nezdinde de kendisini yalnızlaştırıyor. Yeni vergiler Avrupa Birliği'ne uygulanan DTÖ kapsamında da ortak hareket etme hususunda da konuştuk.

DOLAR GÜVENİLİR OLMA ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİYOR: Dolar küresel ticarette güvenilir enstrüman olma özelliğini kaybediyor. Dünya ortak akılla ilerlemekten başka çare görmüyor. DTÖ kurallarına aykırı şekilde Türkiye ve AB'ye uygulanan kararlara karşı Fransa ile ortak hareket etmeyi de konuştuk. 

İRAN KONUSNUDA FRANSA İLE AYNI NOKTADAYIZ: İran konusunu da görüşmede ele aldık. Türkiye olarak Fransa ile aynı pozisyondayız. İran konusunda ABD'nin tek taraflı kararlarına karşı Fransa ile ortak hareket etme noktasında kararlar aldık.

Alman bakandan Avrupa'ya Türkiye çağrısı! Tepki gösterin

Macron'dan bomba ABD çıkışı!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Berat Albayrak açıkladı! Türkiye ve Fransa birlikte hareket edecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR32 YORUM
  • Misafir 29 Ağustos 2018 03:43 Bu uygulama ıyı sevdım

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Berat Albayrak
BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı'nın ardından yeni kabinede 9 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Peki Berat Albayrak aslen nereli, Erdoğan'ın kızı olan eşi kimdir? 21 Şubat 1978 yılında dünyaya gelen Berat Albayrak asl

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro