eposta yazdır zoom+ zoom-

Belediye başkanının kurban kestirdiği lüks makam aracına haciz koyuldu

Belediye başkanının kurban kestirdiği lüks makam aracına haciz koyuldu

ZONGULDAK’ın Kozlu İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Kerim Yılmaz’ın geçen Aralık ayında aldığı 530 bin lira değerindeki yeni makam aracı, belediyenin borçları nedeniyle alacaklılar haciz koydurunca bağlandı. Başkan Yılmaz, makam aracı için kestirdiği kurbanın üzerine aracın plakası yazılmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-03-2018 21:46 - Güncelleme: 09-03-2018 00:31

ZONGULDAK’ın Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, geçen Aralık ayında 2011 model olan makam aracın yerine piyasa değeri yaklaşık 530 bin TL olan olan son model lüks otomobil aldı. Yılmaz’ın, yeni makam aracı için kestirdiği kurbanın üzerine ise otomobilin ’67 AH 010’ olan plakası yazdırdı. Başkan Yılmaz, kurbanın etiyle aşçıya etli pilav yaptırıp belediye personeline dağıttı.

Başkan Yılmaz o dönemde DHA’ya yaptığı açıklamada, eski makam aracıyla Ankara’ya giderken yolda kaldıklarını söyleyerek, "Kötüydü demiyorum, çok kötüydü diyorum. Son 1 yılda büyük masraf yaptık. Bir hayli hırpalanmıştı. Biz bu aracı 211 bin liraya aldık. Faturası belediyede mevcut. İddia edildiği gibi 500 bin liralara almadık. Vergi indirimi oluyor" demişti.

ARACIN ÜZERİNE ALACAKLILAR HACİZ KOYDU

Kozlu Belediyesi’nden alacaklı olan şirketler ise aracın üzerine haciz koydurdu. Geçen Aralık ayında aracın alınmasının hemen ardından 12 firma alacaklarına karşılık haciz işlemi başlattı. Bu sayının daha da arttığı iddia edilirken, makam aracı Zonguldak 1’inci İcra Dairesi’nin verdiği karar doğrultusunda polis ekipleri tarafından bağlandı. Makam aracı, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü önüne çekildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Belediye başkanının kurban kestirdiği lüks makam aracına haciz koyuldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Misafir 09 Mart 2018 09:41 kurban sadece Allah için kesilir. cansız bir şey için canlı bir hayvanı kesmek ne demek, iyice saçmalamışlar. ev araba yada başka bir şeye can kurban edilmez. benim bildiğim bu. günahtır bidattır. ayrıca milletin parasıyla bu savurganlık nasıl yapılıyor. devlet makam araçlarına bir standart getirsin. belli bir marka model olmalı herkes her istediğini almamalı.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro