eposta yazdır zoom+ zoom-

Bel ağrınız omurga bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir!

Bel ağrınız omurga bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir!

“Skolyoz” adı verilen omurga eğriliği, çoğunlukla büyüme çağında tanısı konulan bir rahatsızlıktır. Omurga ağrılarının başında en sık bel ağrısı, bacak ağrısı, kalçadan bacağa yayılan ağrı ve idrar kaçırma kusuru yakınmaları ile gösterir. Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eren Erdem cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-08-2018 14:35 - Güncelleme: 23-07-2018 17:00

Omurga sağlığının yaşam kalitesi açısından önemine dikkat çeken Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eren Erdem cevapla.tv'ye anlattı.

İnsan omurgasına yandan bakıldığında tam düz değildir. Boyun ve bel bölgesinde hafif çukurluk (lordoz) ve sırt bölgesinde hafif kamburluk (kifoz) vardır. Arkadan bakıldığında ise tam düz olmalıdır. Skolyoz (Omurga eğriliği) omurganın, sağ ya da sol yana doğru eğrilmesi anlamına gelmektedir. 

Omurga ağrısı bel ağrısı, bacak ağrısı ile kendini göstermektedir!

Eklemlerin kireçlenmesi, omurilik ve sinir kökü kanalı çevresinde kemik ve bağ dokularındaki değişiklikler ile omurgalar arasındaki disklerin yıpranması dar omurilik kanalının belirtileridir. Hastalık kendini en sık bel ağrısı, bacak ağrısı, yürümeyi engelleyen kalçadan bacağa yayılan ağrı ve idrar kaçırma kusuru yakınmaları ile gösterir.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bel ağrınız omurga bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro