eposta yazdır zoom+ zoom-

Bedelli askerlik için düzenleme yapılacak mı?

Bedelli askerlik için düzenleme yapılacak mı?

AK Parti Grup Başkanvekili Şentop, TBMM'deki yemin töreni öncesi yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-07-2018 20:27 - Güncelleme: 10-07-2018 02:42

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop TBMM'deki Cumhurbaşkanlığı yemin töreni öncesi soruları yanıtladı. Şentop bedelli askerlik konusunda "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop, bedelli askerlik konusunda, "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir" dedi.

"TSK İHTİYAÇLARINA GÖRE YAPILABİLİR"

Habertürk'ün sorularını yanıtlayan Şentop, bedelli askerlik hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Şentop, "Anayasa'da Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kanun arasındaki ilişkileri belirledik. Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir. Bazı düzenlemeler yapılabilir" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bedelli askerlik için düzenleme yapılacak mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Mamy kardeş 10 Temmuz 2018 19:33 fakir ölsün adaletsiz can yakıcı bi durum die acındırmayın kendinizi vergiye itiraz eden insanlar herşeye itiraz eder bu kadar vatandaş istiyorsa gözardı edilemez kesinlikle destekliyrm hükümetimize bu konuda güvenimiz sonsuz

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro