YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2014 22:15 - Güncelleme: 23 Ekim 2015 17:44

Bedelli Askerlik

Bir okuyucumun Bedelli Askerlik Çığlığı, tek bir kelimesine dahi dokunmadan sizinle paylaşıyorum.

"Selamlar Ümit Bey,

Uzunca zamandır sizi sosyal medyadan takip ediyorum. Çoğu konuda sizinle aynı düşünceleri taşımıyorum fakat bedelli askerlik bekleyenleri önemsediğini bildiğimden bu emaili size yazmam gerektiğini düşündüm.

Henüz üniversite ikinci sınıftayken, kendi işimi kurdum. İnternet üzerinden ticaret yapıyorum. O kadar yoğunum ki, okuduğum bölümü dahi bitiremedim. Eğer işimin başından biraz ayrılıp, derslerime yoğunlaşırsam, interet dünyasındaki tüm güvenimi kaybederim. Benim için satılan her üründeki güvenilirlik çok önemli. Biz, üründen çok güven satıyoruz. Bu özverim, beni kaliteli marka haline getirmektedir ama bir sorunum var. Okulumu, mühendislik bölümünü dahi bitirmeye vakti olmayan bir iş sahibi olarak askere nasıl gidebilirim ?

Başkasının yanında çalışan birisi değilim ki askerden döndüğümde yine benzer maaşlarla iş sahibi olayım. Ben askere gittiğimde, bunca emeğim de çöp olacak.

Devletimiz, girişimcilerin önünü açıp, işsizliğe karşı istihdam oluşturmak için KOSGEP ve benzeri organlarla milyonlarca lira masraf etmekte fakat ben, devletimizden tek kuruş yardım almadan, beraberimde 6 kişinin ekmek yediği bir şirket kurdum.

Üstelik sözlüyüm ve bir an önce de evlenmek, hayatımı kurmak istiyorum. Eğer, bir yetkili çıkıp da tüm bunlara rağmen, benim askere gitmemin vatana daha faydalı olacağını söylerse, size söz veriyorum ki askere gideceğim.

İlginiz için çok teşekkür ederim."

 

Dilerim, bu eposta yetkililere ulaşır ve sana cevap verebilirler değerli kardeşim...

 

twitter.com/umitsamimi

facebook.com/umitsamimi
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bedelli Askerlik yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro