YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2013 00:00 - Güncelleme: 26 Ekim 2015 21:28

Bedelli Askerli Müjdesi

4 Kasım Günü, Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu “Bedelli Askerlik üzerine çalışıyoruz, mart veya nisan gibi torba yasaya konulabilir” şeklinde açıklaması oldu.  Yine aynı gün içerisinde Bülent Arınç, böyle bir çalışmanın olmadığını söyleyerek Hatay Milletvekili’nin ifadesini yalanladı.

10 Kasım’da CHP gurubu, 28 yaş sınırı ile 14 bin lira civarında ücret ile bedelli teklifini meclise sundu.

12 Kasım’da Başbakan, Arınç’ı doğruladı ve TSK bedelli askerliğe sıcak bakmıyor açıklaması yaptı.

20 Kasım Günü Başbakan ATV’deki programda, gazeteci arkadaşımızın sorduğu soruya “Planladığımız gibi olmadı. Yaş da konuşulabilir. Hatta 25 de olabilir” dedi. Bedelli askerliğe yeşil ışık yaktı.

22 Kasım’da bir gazeteci arkadaşımızın bedelli askerlik mi geliyor sorusu üzerine Sayın Başbakan, “Öyle bir teklif geldi. Bunu yetkili, ilgili mercilerle görüşebiliriz. Ona göre adımlar atılabilir.” Dedi.

25 Kasım Günü Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş “Son defaya mahsus olmak üzere, tüm mağdurları kapsayacak şekilde bedelli askerlik düşünülebilir” açıklaması yaptı.

26 Kasım Günü yine Numan Bey, “25 yaşındakilerin 15-25 bin lira ücret karşılığında bedelli askerlikten yararlanabilmeli” dedi.

Yine aynı gün içerisinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ “Söz konusu ifadeler Numan Bey’in şahsi görüşüdür, temennisidir. Böyle bir çalışmamız yoktur” dedi.

Bugün memlekette neden 400 binden fazla bedelli askerlik bekleyen insanın olduğunu ve bu insanların gençliğinin en verimli çağlarında, belirsizlikler içerisinde hayatlarına yön veremediğini anlamak çok zor olmasa gerek...


Numan Bey, Ak Parti'nin Genel Başkan Yardımcısıdır. Dilek ve temennileri, kamoyunun merak ettiği bir durum değildir. Hele ki binlerce insanın merakla ve ümit ile beklediği bir konuda, arkasında bir çalışma olmadan yapılan bir açıklama insaflı olamaz. Bugün onbinlerce kişi,  Numan Bey'in ya da Başbakan'ın ağzından çıkan iki cümleye göre gelecek ile ilgil programlarını yapıyorlar. Bekleyiş içerisindeler ve eğer gerçekten bedelli askerlik ile ilgili bir çalışma yok ise, bu insanların hayatlarından koca bir bölüm bekleyerek geçiyor.

Yazıktır, hatta ayıptır da. Böyle bir çalışma yok ise, insanları umutlandırmamak gerekir. Eğer varsa da düzgünce açıklamak doğru olandır.

NOT : Bedelli bekleyen tüm arkadaşlarımın, meclise dilekçe göndermesi tavsiye ediyorum.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bedelli Askerli Müjdesi yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro