eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP'li vekillere sürpriz talep!

BDP'li vekillere sürpriz talep!

Tahliye talepleri reddedilen BDP'li vekiller için savcıdan sürpriz bir mütalaa geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-12-2013 15:37 - Güncelleme: 16-10-2015 05:28

DİYARBAKIR Barosu avukatlarının, tutuklu BDP milletvekillerinin tahliye isteminin ret kararına itirazda bulunduğu 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi savcısı mahkemeye sunduğu mütalaada, milletvekilleri İbrahim Ayhan ile Gülser Yıldırım'ın tahliyesini talep etti.

Diyarbakır 5 ve 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemeleri, tutuklu Milletvekilleri Selma Irmak (Şırnak), Faysal Sarıyıldız (Şırnak), Kemal Aktaş (Van), İbrahim Ayhan (Şanlıurfa) ve Gülser Yıldırım'ın (Mardin) tahliye istemlerini reddetti. Sanık avukatları, İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım için Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne, Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş için ise 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulundu.

SAVCI TAHLİYE İSTEDİ

İtiraz üzerine Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi savcısı mahkemeye sunduğu mütalaasında milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş'ın tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti ise bu talebi reddetti.

Yine itiraz üzerine Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, bugün mahkemeye sunduğu mütalaada milletvekilleri İbrahim Ayhan ile Gülser Yıldırım'ın tahliyelerini talep etti.

Savcının talebini değerlendirecek olan Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi, daha önce yargıladığı milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş'ın tahliyelerini reddetmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BDP'li vekillere sürpriz talep! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR47 YORUM
  • KANİA FIRAT 26 Aralık 2013 11:36 KANİA FIRAT..DEMOKRASİ DİYORSAK TEK TARAFLI İŞLEMEMELİ.ARTIK BUNLAR İÇERDEMİ DIŞARDAMI DİYE DÜŞÜNMEYELİM..BU TOPLUM ARTIK GERÇEĞİ GÖRMELİ.AKP TARAFINDAN ZAYIFLATILAN BUCAK AŞİRETİYLE GÖRÜŞÜLÜP İTİFAK SAĞLAMAYA ÇALIŞAN BDP ADINA AHMET TÜRKÜN GÖRÜŞMESİ.BUCAKLARI AKLAMA DEĞİLMİDİR.KAZANIM DENİYORSA YANLIŞTIR.BU HALK BUNLARI ASLA AF ETMEZ.BIRAKALIM ARTIK BUNLARI SENERYOLAR YAZILMIŞ SADECE OYUNCULA DEĞİŞİK.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro