eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP'li vekillerden HDP'ye geçme kararı

BDP'li vekillerden HDP'ye geçme kararı

BDP milletvekilleri, parti kurullarının yaptığı öneri doğrultusunda HDP'ye katılma kararı aldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 18-04-2014 18:48 - Güncelleme: 24-10-2015 09:54

BDP ve HDP milletvekilleri, BDP'nin HDP'ye katılması için BDP Genel Merkezi'nde toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda BDP milletvekillerinin HDP'ye katılması kararı alındı.

BDP'li belediye başkanları ve diğer yerel yöneticilerin ise partilerinde kalacağı, BDP'nin siyasal varlığını sürdüreceği ve yalnızca milletvekillerinin HDP çatışı altına geçeceği belirtiliyor.

BDP-HDP YARIN İMRALI'YA GİDİYOR

Bu arada BDP-HDP heyetinin yarın İmralı'da Abdullah Öcalan ile görüşeceği belirtildi. BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP Eşbaşkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder'in yer alacağı heyetin yapacağı görüşme 30 Mart seçimlerinden sonraki ilk görüşme olacak. 9 Nisan'da Kandil'de PKK (KCK) yöneticileri ile görüşen Buldan ve Baluken, KCK'nın Öcalan'a 5 sayfalık bir mektup gönderdiğini açıklamıştı. Mektubun Öcalan'a iletilmesinin ardından Adalet Bakanlığı da görüş için izin verdi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN BDP'li vekillerden HDP'ye geçme kararı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro