eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP'li tutuklu vekiller için FLAŞ karar

BDP'li tutuklu vekiller için FLAŞ karar

BDP'nin tutuklu milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş'ın tahliye talepleri reddedildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-12-2013 11:46 - Güncelleme: 25-10-2015 02:36

Mustafa Balbay'ın serbest kalmasının ardından BDP'li tutuklu vekiller de başvuru yapmıştı. Gelen karar BDP'liler üzerinde şok etkisi yarattı. Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi, tahliye talebine red yanıtı verdi.

Bu karar sosyal medyada 'ülkede iki ayrı hukuk mu?" var yorumlarıyla birlikte ağır eleştiriler aldı.


Ergenekon davası sanığı Mustafa Balbay'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının ardından, yargılandığı Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulunan KCK davasından tutuklu BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ile BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım için mahkeme kararını açıkladı.

BALBAY'IN BAŞVURUSU KİŞİSELDİ, EMSAL TEŞKİL EDEMEZ

Mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme Balbay’ın tahliyesinin kişisel başvuru olduğunu ve diğer milletvekilleri için emsal teşkil edemeyeceğini belirtti.

Milletvekilleri ile ilgili bir gelişme de 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaşandı. Davaya bakan savcı, Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş, BDP Milletvekili Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız için de tahliye taleplerinin reddini istedi.

BDP'DEN KARARA İLK TEPKİ : İNTERNETHABER'E KONUŞTULAR

BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan mahkemenin kararını İnternethaber'e değerlendirdi:

-"Bu kararla Türkiye'de hukuk bir kez daha ayaklar altına alındı. MHP'li Lütfü Türkkan'ın yapmış olduğu basın toplantısında "BDP'li milletvekilleri tahliye edilirse kıyameti koparırız" açıklamasından korkularak mı bu karar alındı. Benim aklıma gelen bu. Bu sözleri bir tehdit olarak mı algıladılar, şimdi bunu sorgulamaya başladık." (TIKLA TAMAMINI OKU)


SOSYAL MEDYADA TEPKİLER

Mustafa Balbay serbest bırakılırken, BDP'li milletvekillerinin talebine red yanıtı verilmesi sosyal medyayı salladı. İşte gazeteci ve siyasilerin paylaştığı yorumlar;

screen-shot-2013-12-16-at-12.19.02-pm.png
screen-shot-2013-12-16-at-12.19.23-pm.png
screen-shot-2013-12-16-at-12.19.35-pm.png

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BDP'li tutuklu vekiller için FLAŞ karar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR64 YORUM
  • Altay Tug 17 Aralık 2013 09:07 Şu eskimiş, eksimis ülkücü"ye!!! Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağarmis! Hadi oradan AKPKK'li seni! Senin gibilerin ciğerini tanırım!

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro