eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP'li Baluken İmralı'yı fotoğrafladı

BDP'li Baluken İmralı'yı fotoğrafladı

Abdullah Öcalan ile görüşmek için İmralı'ya giden heyette bulundan İdris Baluken, İmralı adasının fotoğraflarını çekti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-10-2013 10:58 - Güncelleme: 21-10-2015 06:10

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın heyetten çıkarılması ile yerine 14 Ekim'de İmralı adasına giden BDP Grup Başkanvekili İmralı adasının fotoğraflarını çekti.

osterden cep telefonu ile çektiği İmralı adasının fotoğrafını, 'Kürtlerin siyasi iradesi ve yüreği burada rehin' başlığı ile paylaştı. Baluken'in bazı takipçileri fotoğraf ile ilgili olarak, 'Sayın Baluken kişisel kanım, bu resimlerden sonra AKP sizi bir daha o adaya yollamayacaktır' yorumları yaptı.

İmralı Adası'nda BDP heyeti ile görüşen Abdullah Öcalan'ın, görüşme sırasında BDP'nin talebi ile çekilen fotoğrafları Adalet Bakanlığının izin vermemesi nedeniyle şimdiye kadar yayılanamazken, İmralı ziyareti ile ilgili bir ilk yaşandı.

Geçen hafta BDP lideri Selahattin Demirtaş'ın yerine Abdullah Öcalan'ın ile görüşmek için Pervin Buldan ile adaya giden BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, bindikleri koster ve İmralı Adası'nın cep telefonu ile uzaktan çektiği fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

imrali-adasi.jpg

'AKP, SİZİ BİR DAHA O ADAYA YOLLAMAZ'

İmralı'nın uzaktan çekilen fotoğrafını, 'Kürtlerin siyasi iradesi ve yüreği burada rehin' başlığı ile Twitter'da paylaşan Baluken'e bazı takipçileri 'Sayın vekilim, bize adayı göstermeyin, bize önderimizin bir fotosunu gösterin yeterli', 'Sayın Baluken kişisel kanım, bu resimlerden sonra AKP sizi bir daha o adaya yollamayacaktır. AKP kindardır' ve 'Her biji heval (Yaşasın arkadaş) Baluken, senin de rüyaların gerçek oldu. İmralı'ya gittin, darısı bütün milletvekilerimize tabii ki veto yemeden' gibi yorumlar yaptı.

BDP Grup Başkanvekili Baluken, İmralı adasının uzaktan çekilen fotoğrafının yanı sıra, bindikleri kosterin de bir fotoğrafını 'İmralı kosteri ve milyonlarca beyaz köpük; Her bir Kürdün özgürlük tutkusunu ve kavuşma umudunu yansıtır gibiydi' başlığı ile takipçileri ile paylaştı.

imrali-adasi-2.jpg

MEHMET ÖCALAN İMRALI'YA GİDİYOR... TIKLAYIN

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan bugün sabah saatlerinde İmralı Adası'na doğru yola çıktı. Mehmet Öcalan'ın yanında ise ilginç bir isim vardı. HABERİ OKU

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
İdris Baluken
İDRİS BALUKEN KİMDİR?

İdris Baluken, 2 Temmuz 1976'da Bingöl'de doğdu. Babasının adı Mehmet Sait, annesinin adı Hacere'dir. Tıp Doktoru; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Heybeliada Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğiti

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro