eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP'den olay ses kaydı için açıklama

BDP'den olay ses kaydı için açıklama

Dışişleri Bakanlığındaki güvenlik toplantısının dinlenip servis edilmesiyle ilgili BDP'den açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-03-2014 13:00 - Güncelleme: 24-10-2015 09:02

Barış ve Demokrasi Partisi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olmak üzere, üst düzey devlet yetkilileri arasında geçen ses kaydı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamada, "Savaşa bu kadar hevesli, ancak barışa da bir o kadar mesafeli yaklaşan AKP Hükümeti, toplum genelinde meşruiyetini giderek kaybetmektedir" denildi.

BDP'den yapılan yazılı açıklama şöyle;

"Dün basına yansıyan ve başta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olmak üzere, üst düzey devlet yetkilileri arasında geçen ses kaydını derin bir kaygıyla karşılamış bulunuyoruz. İktidarda bulunan bir siyasi partinin, devletin tüm yetkilerini kullanarak meşru olmayan yöntemlerle tüm ülkeyi savaşa sürükleyecek bir planı öne sürmesi, bu ülkede yaşayan tüm halklar için kabul edilemez bir durumdur.

İç politikada bir çıkmazı yaşayan AKP, ülkeyi savaşa sürükleme pahasına kendi iktidarını korumaya çalışmaktadır.Yayınlanan ses kaydının, bizlere bir kez daha gösterdiği gerçek, siyasal iktidarın, kendi gücünü sürdürmek adına, derin ve illegal yapı ve ilişkilerden vazgeçmediğidir. Savaşa bu kadar hevesli, ancak barışa da bir o kadar mesafeli yaklaşan AKP Hükümeti, toplum genelinde meşruiyetini giderek kaybetmektedir.

İç politikada gün geçtikçe daha fazla otoriterleşen, kutuplaştıran; dış politikada ise saldırgan ve iç politika endeksli diplomasi yürüten bir siyasal söylemin ve pratiğinin bu ülkede yaşayan halklara hiç bir şey kazandırmayacağı açıktır. Aksine, AKP siyaseti hem ulusal hem de uluslararası anlamda meşruiyet ve itibar kaybetmekte; halkları da kendi iktidarı için bir çıkmaza ve karanlığa sürüklemektedir. BDP olarak, demokratik kamuoyunu ve sivil toplum örgütlerini ,AKP'nin bu savaş politikasına dur demeye, ve demokratik, özgürlükçü siyaseti hep birlikte yükseltmeye çağırıyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BDP'den olay ses kaydı için açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • ali veli 28 Mart 2014 14:01 bi bitmediniz bea

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro